Piłkarze Warty Poznań żądni rewanżu za ostatnie niepowodzenia (wideo)

Po świetnym początku sezonu, ostatnio Warta zaliczyła dwa słabsze mecze i spadła na 4. miejsce w tabeli. Teraz chce odwrócić złą kartę, ale zadanie będzie trudne, bo w sobotę podejmie lidera.

Szymon Mierzyński
Dwa tygodnie temu zieloni zremisowali u siebie z Ruchem Zdzieszowice 2:2 i to był pierwszy sygnał ostrzegawczy. Drugi miał miejsce w ostatnią sobotę w Katowicach, gdzie podopieczni Marka Kamińskiego zademonstrowali wprawdzie niezły futbol, ale byli nieskuteczni i w samej końcówce dostali bolesny cios. Efekt? Pierwsza porażka w sezonie. - Utrata gola w 93. minucie to najgorsze co mogło nas spotkać. Zawodnikowi gospodarzy wyszedł piękny strzał. Mówi się czasami "Co zejdzie, to wejdzie". Nic nie możemy na to poradzić - powiedział niepocieszony golkiper Warty, Adrian Lis.

Mimo ostatnich niepowodzeń poznaniacy nie tracą jednak rezonu. - Trzeba zachować spokój. W szóstej kolejce przegraliśmy dopiero pierwsze spotkanie. Teraz przyjedzie do nas liderujący Chrobry Głogów, ale zapewniam, że ma się czego obawiać - oznajmił Lis.

Spory niedosyt po ostatniej potyczce odczuwał trener warciarzy. - Jechaliśmy do Katowic pełni nadziei i optymizmu. Żałuję tego meczu, bo o ile pierwsza połowa była dość wyrównana, to w drugiej mieliśmy przewagę. Kluczową sytuacją była czerwona kartka dla Adriana Bartkowiaka. W tej kwestii mam zastrzeżenia do arbitrów, którzy powinni sędziować, a nie przeszkadzać. Jednak mimo osłabienia nadal kreowaliśmy dobre okazje. Tak to jest w futbolu. Gdy się nie wykorzystuje swoich szans, to potem nadchodzi 93. minuta i bolesny cios - stwierdził Marek Kamiński.

Grzegorz Rasiak nie ukrywa, że w sobotnim meczu z liderującym Chrobrym Głogów zieloni będą chcieli się odgryźć za ostatnie niepowodzenia. - Po dramatycznej porażce z Rozwojem czujemy ogromny niedosyt, zwłaszcza że przez większą część rywalizacji graliśmy naprawdę dobrze i mieliśmy swoje szanse. Myślę jednak, że po solidnie przepracowanym tygodniu uda nam się to wszystko odwrócić. Jeszcze niedawno byliśmy na czele tabeli, a teraz zajmujemy 4. miejsce ze stratą pięciu punktów do najbliższego przeciwnika. Nikogo w naszych szeregach ta sytuacja nie zadowala - zaznaczył doświadczony snajper.

Piłkarze Warty zapraszają na mecz z Chrobrym:

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!