Bundesliga: Pierwszy punkt beniaminka, Gladbach wciąż zawodzą na wyjazdach

Piłkarze Eintrachtu Brunszwik wreszcie nie przegrali spotkania ligowego. Po cenne zwycięstwo sięgnął 1899 Hoffenheim z Eugenem Polanskim w podstawowym składzie.

Konrad Kostorz

Podopieczni Luciena Favre'a przegrali trzeci wyjazdowy mecz w sezonie. Po porażkach 1:3 z Bayernem i 2:4 z Bayerem Gladbach nie sprostali Hoffenheim. W końcówce pierwszej połowie wynik otworzył Anthony Modeste po centrze Tarika Elyounoussiego.

Na początku drugiej odsłony goście byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale Wieśniaki przetrwały napór, po czym wyprowadziły zabójczą kontrę, którą w znakomitym stylu wykończył Kevin Volland. Dla 21-letniego piłkarza był to już 4. gol w tym sezonie.

Borussia zdołała odpowiedzieć jedynie trafieniem Branimira Hrgoty po indywidualnej akcji. Na więcej przyjezdnym nie starczyło już czasu. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił Eugen Polanski, ale nie był zbyt widoczny na murawie Rhein-Neckar Arena.

Po czterech kolejnych porażkach wreszcie powody do zadowolenia mogę mieć fani Lwów z Brunszwiku. Najpierw jednak znakomity powrót do gry zaliczył nękany kontuzjami Czech Adam Hlousek, który wystąpił w Bundeslidze po raz pierwszy od... marca 2012 roku!

Gospodarzom udało się wyrównać w 70. minucie po tym, jak Karim Bellarabi zagrał do Omara Elabdellaouiego, a reprezentant Norwegii nie dał szans Raphaelowi Schaeferowi. Zespół Torstena Lieberknechta w końcu się przełamał, ale w ligowej tabeli wciąż zajmuje ostatnią pozycję.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.