Olimpia Elbląg pokonała lidera - komplet wyników 9. kolejki gr. wschodniej II ligi

Olimpia Elbląg niespodziewanie wygrała w Siedlcach z dotychczasowym liderem i sama jest teraz na czele tabeli grupy wschodniej II ligi. Mimo remisu u siebie, drugie miejsce zajmują Wigry Suwałki.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Znakomicie dla gości z Elbląga ułożył się mecz w Siedlcach. Olimpia, po niespełna półgodzinie gry, prowadziła z Pogonią już 2:0. W pierwszym wypadku elblążanie wykorzystali stały fragment gry, a w 28. minucie skorzystali z błędu defensywy rywala. Trzynaście minut przed końcem gospodarze zdobyli gola kontaktowego, ale ostatnie słowo należało do Olimpii. W doliczonym czasie gry zespół przyjezdnych przeprowadził kontratak, a Krystian Wójcik próbując uchronić drużynę od straty gola skierował ją do własnej bramki.

Wiceliderem są suwalskie Wigry, które tylko zremisowały u siebie z Legionovią. Losy meczu rozstrzygnęły się w 28 minut. Tabelę nadal zamyka Garbarnia Kraków, która ma już na koncie tyle samo punktów co Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Krakowianie w 9. serii gier uporali się z Olimpią Zambrów, a nowodworzanie przegrali u siebie po emocjonującym meczu z Motorem Lublin 2:3.

Komplet wyników 9. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Wigry Suwałki - Legionovia Legionowo 1:1 (1:1)
1:0 - Tarnowski 15'
1:1 - Tlaga 27'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin 2:3 (2:3)
0:1 - Jaroń 4'
1:1 - Zawiska 7'
1:2 - Wrzesiński 26'
2:2 - Kiwała 33'
2:3 - Tataj 45'

Stal Stalowa Wola - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)
0:1 - Ekwueme 82'
1:1 - Reiman 87'

Garbarnia Kraków - Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
1:0 - Nowak 35'

Siarka Tarnobrzeg - Znicz Pruszków 2:0 (0:0)
1:0 - Ciećko 58'
2:0 - Kowalski 90'

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 1:3 (0:2)
0:1 - Ichim 19'
0:2 - Kopycki 28'
1:2 - Zaniewski 77'
1:3 - Krystian Wójcik 90' (sam.)

Concordia Elbląg - Stal Mielec 1:0 (0:0)
1:0 - Lepczak 60' (k.)

Stal Rzeszów - Wisła Puławy 0:0

Radomiak Radom - Limanovia Limanowa 3:0 (0:0)
1:0 - Leandro 51'
2:0 - Kornacki 58'
3:0 - Derbich 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!