Siarka minimalnie lepsza w derbach - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg wygrała w derbowym pojedynku w Stalowej Woli z miejscową Stalą 1:0. Jedyne trafienie dla Siarkowców w drugiej połowie zdobył Marcin Truszkowski.

Kamil Górniak

Od początku sobotniego derbowego boju lekką przewagę posiadali goście z Tarnobrzega. Siarka była częściej przy piłce, ale w zasadzie nic z tego nie wynikało. Gospodarze praktycznie nie zagrażali bramce gości. W 17. minucie Siarkowcy stanęli przed szansą na gola, ale Daniel Koczon przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Wietechą, a Jan Kowalski dobijał nad bramką. Z kolei w 23. minucie po centrze z rzutu rożnego niecelnie głową uderzył Marcin Truszkowski. Emocje w pierwszej części spotkania na tym właściwie się skończyły.

W 51. minucie Stalowcy mieli pierwszą okazję w meczu na zdobycie gola. Sylwester Sikorski znalazł się w polu karnym, ale uderzył z ostrego kąta wprost w Artura Melona. W kolejnych minutach nadal wiało nudą. W 66. minucie Robert Tunkiewicz oddał celny, ale zbyt słaby strzał by pokonać Wietechę. W odpowiedzi niecelnie uderzali Radosław Mikołajczak i Tomasz Płonka.

W 75. minucie Michał Chrabąszcz podał w pole karne do Truszkowskiego, który z kąta wpakował piłkę do siatki. W 78. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Michał Czarny uderzył niecelnie. W 80. minucie Wojciech Reiman sprzed pola karnego uderzył niecelnie. Stal walczyła do końca o bramkę, ale nie zdołała pokonać golkipera gości.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 - Truszkowski 75'

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Kachniarz, Sikorski, Mikołajczak, Argasiński, Reiman, Tur (79; Komada), Łanucha (79' Fabianowski), Płonka.

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień, Makowski, Baran, Sulkowski, Tunkiewicz, Chrabąszcz, Kowalski (74' Persona), Koczon, Szewc (74' Wróbel), Truszkowski (83' Korona).

Żółte kartki: Reiman, Bartkiewicz, Kachniarz (Stal) oraz Baran, Szewc, Koczon (Siarka).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Widzów: 1700.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!