Kolejka wpadka Chrobrego, ważna wygrana Warty - wyniki spotkań 12. kolejki gr. zachodniej II ligi

Sporo bramek strzelili piłkarze w 12 kolejce grupy zachodniej II ligi. Najwięcej, bo aż siedem padło na boisku w Wejherowie. Drugiej porażki z rzędu doznał Chrobry Głogów.

Adrian Dudkiewicz

12 października 2013 roku -ta data na długo pozostanie w pamięci kibiców Zagłębia. Sosnowiczanie wreszcie po serii remisów wygrali i to na wyjeździe. W derbowym spotkaniu pokonali Polonię Bytom 1:0. Wynik już na początku ustalił Łukasz Matusiak, a później sosnowiczanie skutecznie bronili uzyskaną przewagę. Zmiana na stanowisku trenera nie pomogła tym razem piłkarzom Polonii.

- Wcześniej brakowało nam przede wszystkim pewności w polu karnym. Do szesnastki te akcje jakoś jeszcze wyglądały, ale w polu karnym zawsze brakowało zdecydowania. Mam nadzieję, że od tego meczu pójdziemy do przodu. Jeszcze przed nami dużo pracy i musimy wygrywać, bo już wszyscy mamy dość tych remisów - cieszył się szczęśliwy strzelec jedynej bramki.

Zupełnie inaczej niż w Bytomiu jest w Jarocinie. Tam nowa miotła w osobie trenera Jędrzeja Kędziory pomogła wygrać już drugi mecz z rzędu. Tym razem wyższość ekipy z Wielkopolski musiał uznać KS Polkowice. Pojedynek mógł zakończyć się remisem, bowiem na cztery minuty przed końcem w poprzeczkę uderzył Rafał Darda. Kilka chwil później piłkę do własnej bramki skierował wspomniany wcześniej polkowicki defensor.

Zadyszkę złapał wicelider z Głogowa. Porażka z Bytovią to już druga z rzędu strata kompletu punktów przez ekipę Ireneusza Mamrota. A po piętach Chrobremu depcze Górnik Wałbrzych, który na wyjeździe wygrał z MKS Kluczbork. Ojcem zwycięstwa Bytovii okazał się wprowadzony w 73. minucie Michał Marczak, który po indywidualnej akcji na minutę przed końcem strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Jednak w sobotę zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się pojedynek pod Jasną Górą. Warta ograła Raków po naprawdę dobrym widowisku, a poznaniacy przewyższali rywali głównie doświadczeniem. - Wiedzieliśmy, że Raków jest wymagającym przeciwnikiem i to się potwierdziło, ale to my strzeliliśmy jedną bramkę więcej. Pokazaliśmy charakter, walkę, ambicję i wywieźliśmy trzy punkty - mówił na łamach Gazety Wyborczej trener Marek Kamiński.

WYNIKI SPOTKAŃ 12. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Odra Opole 0:0

Raków Częstochowa - Warta Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Rasiak 4'

KS Polkowice - Jarota Jarocin 0:2 (0:1)
0:1 - Garbarek 21'
0:2 - Darda (sam.) 88'

Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
0:1 - Matusiak 10'

UKP Zielona Góra - Błękitni Stargard Szczeciński 2:1 (1:0)
1:0 - Okińczyc 42'
1:1 - Magnuski 65'
2:1 - Olejniczak 87'

Chrobry Głogów - Bytovia Bytów 0:1 (0:0)
0:1 - Marczak 88'

Rozwój Katowice - Calisia Kalisz 2:1 (0:0)
1:0 - Kapias (k.) 58'
2:0 - Szkatuła 86'
2:1 - Cieślak 86'

MKS Kluczbork - Górnik Wałbrzych 1:2 (0:1)
0:1 - Orzech 36'
0:2 - Michalak 54'
1:2 - Arian (k.) 58'

Gryf Wejherowo - Ruch Zdzieszowice 4:3

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!