Pelikan rozgromił Motor i dołączył do czołówki - wyniki niedzielnych meczów 12. kolejki gr. wschodniej II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Pelikan Łowicz wygrał trzeci mecz z rzędu. Tym razem łowiczanie poradzili sobie z Motorem Lublin. Dzięki trzem punktom biało-zieloni awansowali już na trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie w Łowiczu znacznie lepiej rozpoczęli goście. Lublinianie już w 3. minucie przeprowadzili wzorowy kontratak, a dośrodkowanie Damiana Kądziora na bramkę zamienił Igor Mihalevsky. Pelikan wyrównał pół godziny później, a kapitalną bramkę strzałem z woleja zdobył Adrian Świątek. Po kolejnych pięciu minutach łowiczanie już prowadzili. Dośrodkowania Damiana Ceglarza nie przejęli ani Mariusz Solecki, ani Piotr Koman i futbolówka wpadła przy słupku do bramki. Bliski podwyższenia po przerwie był Michał Adamczyk, ale piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. Bramkę na 3:1 zdobył Patryk Pomianowski, który przeprowadził znakomity rajd. Pomocnik Pelikana minął w nim pięciu rywali, zagrał "na klepkę" ze Świątkiem, a cały atak zaczął jeszcze na własnej połowie. Wynik meczu ustalił Solecki. Lwią część roboty znów wykonał w tym wypadku Świątek, który odebrał piłkę pod polem karnym Grzegorzowi Bronowickiemu i wyłożył ją jak na tacy partnerowi.

Od sześciu meczów na wyjazdach nie potrafi wygrać Radomiak Radom. Tym razem radomianie przegrali w Mielcu. Jedyny gol w tym meczu padł tuż przed przerwą. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Sebastian Łętocha, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Maciej Domański. Znów dopisała frekwencja. W Mielcu na trybunach zjawiło się 4500 widzów, a Stal u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrała (to był czwarty mecz mielczan na domowym obiekcie).

Wyniki niedzielnych meczów 12. kolejki gr. wschodniej II ligi: Pelikan Łowicz - Motor Lublin 4:1 (2:1)

0:1 - Mihalevsky 3' 1:1 - Świątek 34' 2:1 - Ceglarz 39' 3:1 - Pomianowski 61' 4:1 - Solecki 64'

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

1:0 - Łętocha 44'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!