Premier League: Siedem goli Man City, Boruc upokorzony

Manchester City rozgromił Norwich City aż 7:0 w sobotnim meczu Premier League. Tymczasem gola ze 100 metrów wpuścił Artur Boruc.

Bartosz Zimkowski
W 13 sekundzie obrońcy Stoke City wycofali piłkę do własnego bramkarza. Asmir Begović z okolic jedenastego metra własnego pola karnego wykopał piłkę pod "szesnastkę" Southampton. Futbolówka odbiła się od ziemi i przelobowała Artura Boruca. Polakowi nie pomógł porywisty wiatr, ale i tak to był spory błąd bramkarza Świętych.

To była czwarta bramka puszczona przez naszego reprezentanta. Wciąż jest pod tym względem najlepszym bramkarzem Premier League. Southampton udało się jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania. Zajmujące trzecie miejsce Święci mieli jeszcze sporo czasu na zdobycie zwycięskiego gola, ale taki już nie padł.

Kapitalne spotkanie rozegrali piłkarze Manchesteru City. Jeszcze w tygodniu brytyjskie gazety pisały, że Manuel Pellegrini może pożegnać się z funkcją menedżera. W sobotę The Citizens rozgromili Norwich City aż 7:0. Co ciekawe, wszystkie gole zdobyli różni zawodnicy, a jeden z nich był samobójczym. Dzięki tak dobrej skuteczności, Man City ma najwięcej zdobytych bramek w całej lidze - 28.

Wydawało się, że również worek goli przywiozą z Craven Cottage piłkarze Manchesteru United. Do 22. minuty prowadzili z Fulham 3:0. The Cottagers popełniali katastrofalne błędy w defensywie i zanosiło się na pogrom. Jednak mistrzowie Anglii wyraźnie wyhamowali po trzecim golu i wrócili do swojej przeciętnej dyspozycji. W drugiej połowie byli nawet słabsi od gospodarzy, którzy nie tylko strzelili gola, ale mieli okazje na następne trafienia. Ostatecznie Man Utd wygrał 3:1.