Remis w meczu na szczycie - wyniki niedzielnych meczów 15. kolejki gr. wschodniej II ligi

W 15. serii gier grupy wschodniej II ligi większość meczów kończyła się remisami. Również spotkanie na szczycie pomiędzy Pogonią Siedlce a Wigrami Suwałki pozostało bez rozstrzygnięcia.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Po raz pierwszy od bardzo dawna ostatnią pozycję w tabeli opuściła Garbarnia Kraków. Krakowianie wygrali na wyjeździe z Concordią Elbląg, dla której była to czwarta przegrana z rzędu. Goście objęli prowadzenie po golu Pawła Nowaka. Wcześniej piłkę za krótko wybijali defensorzy elblążan. W 70. minucie Damian Szuprytowski uderzył z dystansu, futbolówka odbiła się od obrońcy Garbarni i przelobowała bramkarza. Decydujący gol padł pięć minut przed końcem, gdy Marcin Pluta wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala.

Podziałem punktów zakończyło się starcie niepokonanych już od dłuższego czasu klubów - Limanovii Limanowa i Znicza Pruszków. W pierwszej części spotkania oba zespoły miały doskonałe okazje do zdobycia bramek, ale znakomicie spisywali się obaj bramkarze. Jako pierwsi do siatki trafili tuż po przerwie przyjezdni. Maksymilian Banaszewski strzałem w samo okienko z pola karnego nie dał szans golkiperowi na skuteczną interwencję. Odpowiedź piłkarzy z Limanowej była szybka, bo już siedem minut później Wojciech Dziadzio wyrównał. W 60. minucie gospodarze mieli wiele szczęścia, piłka po strzale Adriana Paluchowskiego trafiła w słupek i toczyła się po linii bramkowej, ale zdążył ją wybić jeden z obrońców. Z kolei w końcówce meczu to pruszkowianom udało się uchronić od straty gola, piłkę po strzale Pawła Pyciaka z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Po raz pierwszy od 20 września wygrał Motor Lublin. Lublinianie pokonali Olimpię Elbląg, która przegrała po raz piąty z rzędu i w żadnym z tych spotkań nie strzeliła nawet bramki. Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 2. minucie kapitalnego gola przewrotką strzelił Maciej Tataj. Wynik meczu w drugiej połowie ustalił Konrad Wrzesiński wykorzystując precyzyjne dogranie Damiana Jaronia.

Emocjonujący mecz obejrzeli fani w Tarnobrzegu, gdzie Siarka grała z Pelikanem. Mimo wielu niezłych okazji bramki padały dopiero po przerwie. W pierwszych trzech kwadransach najbliższy szczęście był Marcin Truszkowski, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W 50. minucie z większej odległości uderzył Michał Chrabąszcz. Błąd popełnił golkiper łowiczan i piłka zatrzepotała w siatce. Dwie minuty później mogło być 2:0, ale tym razem Adriana Olszewskiego uratował słupek. Kilka sekund później to bramkarz gospodarzy mógł mówić o takim szczęściu, a odrobiny precyzji zabrakło Adrianowi Świątkowi. Pelikan wyrównał w 72. minucie po bramce Paschala Ekwueme. W doliczonym czasie gry Truszkowski skierował piłkę do bramki, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Spotkaniem tej serii gier było starcie na szczycie tabeli - Pogoń Siedlce podejmowała u siebie Wigry Suwałki. Od początku spotkania groźniejsi byli goście, ale w 33. minucie to siedlczanie objęli prowadzenie. Samuelson Odunka wstrzelił piłkę w pole bramkowe, gdzie niefortunnie interweniował Kamil Lauryn i pokonał własnego bramkarza. Druga połowa była odwrotnością pierwszej. To gospodarze marnowali dogodne okazje, a sześć minut przed końcem do wyrównania doprowadził Adrian Karankiewicz.

Ważny mecz u siebie przegrał Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Nowodworzanie byli stroną przeważającą w pierwszej połowie meczu z Olimpią Zambrów i udokumentowali to bramką Przemysława Szabata z 34. minuty. Po zmianie stron gospodarze nie mieli już takiej przewagi, coraz częściej to goście zaczęli dochodzić do głosu. Na trzynaście minut przed końcem wyrównał Michał Poduch. Decydujący gol padł w końcowych fragmentach meczu, a trzy punkty pojechały do Zambrowa dzięki trafieniu Mariusza Gogola. Po chwili piłka jeszcze raz zatrzepotała w siatce gospodarzy, ale arbiter wcześniej odgwizdał spalonego.

Wyniki niedzielnych meczów 15. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Concordia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:2 (0:0)
0:1 - Nowak 54'
1:1 - Szuprytowski 70'
1:2 - Pluta 85'

Limanovia Limanowa - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
0:1 - Banaszewski 46'
1:1 - Dziadzio 53'

Motor Lublin - Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)
1:0 - Tataj 2'
2:0 - Wrzesiński 53'

Siarka Tarnobrzeg - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)
1:0 - Chrabąszcz 50'
1:1 - Ekwueme 72'

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
1:0 - Lauryn 33' (sam.)
1:1 - Karankiewicz 84'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Zambrów 1:2 (1:0)
1:0 - Szabat 34'
1:1 - Poduch 77'
1:2 - Gogol 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!