AC Milan wreszcie zwycięski, gol Kaki, Adil Rami już gra dla Rossonerich

Po sześciu meczach bez wygranej podopieczni Massimiliano Allegriego w końcu odnieśli zwycięstwo. Milan w pokonanym polu pozostawił czołowego ligowca ze Szwajcarii.

Konrad Kostorz

Rossoneri w ostatnich tygodniach spisywali się znacznie poniżej oczekiwań, a działacze rozważali zdymisjonowanie Massimiliano Allegriego. Po porażce 0:2 z Fiorentiną, przegranej w Lidze Mistrzów z Barceloną 1:3 oraz bezbramkowym remisie 0:0 jego posada była poważnie zagrożona, ale Silvio Berlusconi i Adriano Galliani postanowili dać trenerowi jeszcze jedną szansę.

Wygrana w meczu towarzyskim z 3. zespołem szwajcarskiej ekstraklasy nie znaczy wiele, jednak zespołowi z San Siro była bardzo potrzebna. Warto przypomnieć, że podczas poprzedniej przerwy na mecze reprezentacji mediolańczycy zmierzyli się w sparingu z francuskim drugoligowcem SM Caen i polegli w stosunku 0:3!

Pojedynek z Young Boys nie układał się po myśli Milanu, ale na początku drugiej połowy Ricardo Kaka dobił własny strzał z rzutu karnego i doprowadził do wyrównania, a kwadrans później Riccardo Saponara po ładnej akcji dał Włochom prowadzenie. Rezultat ustalił utalentowany 18-letni pomocnik Bryan Cristante.

Warto odnotować, że wśród czerwono-czarnych w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Adil Rami, który podpisał już kontrakt z Milanem, ale w oficjalnych meczach nowego zespołu będzie mógł grać dopiero od 1 stycznia 2014 roku. Francuz wraz ze swoim rodakiem Philippe'm Mexesem może zażegnać wszelkie problemy ekipy Allegriego w defensywie.

Najbliższy mecz o stawkę Rossoneri rozegrają 23 listopada, a ich rywalem będzie Genoa CFC. Kilka dni później Milan czeka kluczowe spotkanie w Champions League z Celtikiem Glasgow.

Young Boys Berno - AC Milan 1:3 (1:0)
1:0 - Nuzzolo 39'
1:1 - Kaka 56'
1:2 - Saponara 71'
1:3 - Cristante 74'

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Andrea Pirlo opuści Juventus i Serie A?! Angielscy giganci zainteresowani Włochem

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)