El. MŚ: Meksyk przedostatnim uczestnikiem mundialu, 9:3 w dwumeczu z Nową Zelandią (wideo)

Hat-trick Oribe Peralty w ciągu 20 minut przypieczętował awans Meksyku do finałów mundialu. Nowozelandczycy dopiero w końcówce rewanżu zaprezentowali się z nieco lepszej strony.

Konrad Kostorz

Po wysokiej porażce na Stadionie Azteca Nowa Zelandia potrzebowała cudu, by odrobić straty i awansować do mundialu. Meksykanie szybko pozbawili złudzeń przeciwnika, a skutecznością błysnął Oribe Peralta, który w krótkim czasie trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

W dalszej części pojedynku ekipa Miguela Herrery spuściła nieco z tonu i pozwoliła dojść do głosu gospodarzom. W 39. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jeremy Brockie, ale w końcówce Moises Munoz został dwukrotnie pokonany. Ostatnie słowo należało do El Tri, a na listę strzelców wpisał się Carlos Pena.

Zobacz hat-trick Oribe Peralty:

Meksykanie już po raz 15. wezmą udział w mistrzostwach świata. Począwszy od 1994 roku aż pięciokrotnie odpadali z dalszej rywalizacji w 1/8 finału, a wcześniej dwa razy dotarli do ćwierćfinału. Tym razem - biorąc pod uwagę słabą formę zespołu w ostatnich miesiącach - ich sporym sukcesem będzie wyjście z grupy.

Znamy już 31 spośród 32 drużyn, które wystąpią w brazylijskim mundialu. Ostatniego uczestnika wyłoni rewanżowy pojedynek Urugwaju z Jordanią. W pierwszym meczu drużyna z Ameryki Południowej zwyciężyła aż 5:0.

Nowa Zelandia - Meksyk 2:4 (0:3)
0:1 - Peralta 14'
0:2 - Peralta 29'
0:3 - Peralta 33
1:3 - James (k.) 80'
2:3 - Fallon 83'
2:4 - Pena 87'

Pierwszy mecz: 1:5, awans: Meksyk