Okocimski Brzesko lepszy od Górnika Zabrze

Grający w drugiej lidze Okocimski Brzesko pokonał w meczu sparingowym Górnika Zabrze 2:1. Spotkanie to było częścią obchodów jubileuszu 75-lecia małopolskiego klubu. Zabrzanie do Brzeska pojechali głównie drużyną młodzieżową, która wzmocniona została kilkoma zawodnikami pierwszego składu jedenastki z Roosevelta.

Marcin Ziach

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości z Zabrza, którzy w 35. minucie objęli prowadzenie po bramce króla strzelców zeszłego sezonu Młodej Ekstraklasy Marcina Wodeckiego. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania z rzutu karnego wyrównał Marcin Kajca.
W 77. minucie spotkania drugą, a zarazem zwycięską bramkę dla drugoligowców zdobył zaledwie 16-letni napastnik "Piwoszy" Jarosław Krzak.

Okocimski Brzesko - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
0:1 - Wodecki 35'
1:1 - Kajca (k.) 45'
2:1 - Krzak 77'

Skład Górnika: Laskowski (46' Skorupski) - Pavlenda (46' Halama), Smirnovs (77' Gęsikowski), Szymura (46' Krzysztoporski), Gancarczyk (85' Popiel) - Rivas (64' Furczyk), Markovsky (77' Wereszczyński), Kołodziej, Kiżys - Wodecki (85' Janicki), Gajewski (77' Rupa)

Żółta kartka: Maris Smirnovs (Górnik).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.