Bundesliga: Trwa zwycięski marsz Borussii M'gladbach, uczestnik LE pokonany

Piąty raz z rzędu po komplet punktów w Bundeslidze sięgnął zespół Luciena Favre'a. Borussia tym razem w pokonanym polu pozostawiła SC Freiburg.

Konrad Kostorz

Gladbach w Bundeslidze jako jedyni obok Bayernu Monachium mają w dorobku komplet punktów w spotkaniach u siebie. Co ciekawe, z Freiburgiem Juan Arango i spółka wygrali najniżej, ponieważ we wcześniejszych pojedynkach zwyciężali kolejno 3:0, 4:1, 4:1, 2:0, 4:1 i 3:1.

Pojedynek z uczestnikiem Ligi Europejskiej nie był pasjonującym widowiskiem. Borussia miała problemy z przedostaniem się pod bramkę rywala, a w pierwszej połowie jedynie Patrick Herrmann miał dogodną okazję, lecz oddał strzał w poprzeczkę.

Rozstrzygająca okazała się akcja z 62. minuty, kiedy po świetnym podaniu Herrmanna na czystą pozycję wyszedł Oscar Wendt i idealnie dograł do stojącego przed bramką Raffaela, a Brazylijczyk dopełnił formalności. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć i Marc-Andre ter Stegen nie musiał bronić groźnych strzałów podopiecznych Christiana Streicha.

W 15. kolejce Gladbach czeka kluczowy pojedynek z Schalke 04 Gelsenkirchen. Jeśli ekipa Luciena Favre'a pokona na własnym terenie Koenigsblauen, umocni się na 4. miejscu i w spotkaniach z FSV Mainz oraz VfL Wolfsburg będzie mogła myśleć o ataku na podium.

Borussia M'gladbach - SC Freiburg 1:0 (0:0)
1:0 - Raffael 62'

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Robert Lewandowski wreszcie ze zdobyczą bramkową. "Nie martwię się, gdy nie trafiam"

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.