Ligue 1: Demonstracja siły PSG, odwołany mecz w Saint-Etienne

Za nami połowa spotkań 17. kolejki Ligue 1. W sobotę z najlepszej strony zaprezentowało się Paris Saint-Germain, które rozgromiło u siebie FC Sochaux aż 5:0.

Szymon Mierzyński
Mistrz Francji zrehabilitował się w ten sposób za bolesną wpadkę z Evian TG (0:2), która miała miejsce w środę. Dublet ustrzelił Zlatan Ibrahimović, ale jego gole padły w końcówce i już tylko dobijały przeciwnika.

Komplet punktów zainkasowały też FC Lorient i Stade Reims. Ci drudzy triumfowali bardzo szczęśliwie - dzięki bramce Gaetana Charbonniera w 93. minucie. Wówczas na murawie nie było już Grzegorza Krychowiaka, który w trakcie pierwszej połowy doznał kontuzji.

Na sobotę planowano też starcie AS Saint-Etienne z Evian TG. Mecz został jednak odwołany ze względu na zły stan boiska.

W niedzielę dokończenie 17. kolejki. W najciekawszej potyczce Girondins Bordeaux podejmie OSC Lille.