MKS Selgros Lublin z Pucharem Ziemi Nowosądeckiej

Mistrzynie Polski nie dały szans rywalkom i wygrały towarzyski turniej rozgrywany w Nowym Sączu i w Rytrze. Podopieczne Sabiny Włodek pokonały wszystkie oponentki, również te zza granicy.

Krzysztof Niedzielan

Lublinianki przypieczętowały sukces zwycięstwem 30:28 nad Galiczanką Lwów. Wcześniej ograły Olimpię-Beskid Nowy Sącz 40:27, KP Piccard Senec 46:13 oraz Iuventę Michalovce 37:23. Potyczka z ukraińską drużyną okazała się najtrudniejsza. Do przerwy podopieczne Vasila Kozara prowadziły 17:13. W drugiej części emocji również nie brakowało. MKS dążył do odrobienia strat, ale pierwszy raz wyrównał stan rywalizacji dopiero w 50. minucie. Rzut Marty Gęgi rozpoczął serię pięciu kolejnych trafień, które okazały się kluczowe dla końcowego wyniku.

MKS Selgros Lublin - Galiczanka Lwów 30:28 (13:17)

MKS: Dzhukeva, Baranowska, Gawlik - Małek 8, Mihdaliova 8, Majerek 4, Skrzyniarz 2, Nestsiaruk 2, Wojdat 2, Gęga 2, Rola 1, Konsur, Kozimur, Syncerz.

W niedzielę na parkiet hali nowosądeckiego MOSiR-u wyszły także dwukrotnie zawodniczki Olimpii-Beskidu Nowy Sącz. W swojej pierwszej niedzielnej konfrontacji bez większych problemów ograły słowacki KP Piccard Senec.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KP Piccard Senec 39:20 (18:7)

Olimpia: Szczurek, Sach - Szczecina 10, Maślanka 8, Figiel 5, Płachta 4, Masna 3, Dubajova 3, Leśniak 2, Rączka 2, Moskal 1, Gadzina 1.

Zwieńczeniem turnieju była potyczka gospodyń z inną słowacką drużyną, Iuventą Michalovce, która jednak przyjechała na Sądecczyznę w juniorskim składzie. Pierwszy zespół w tym samym czasie z sukcesem walczył o awans do półfinału Pucharu Słowacji. Sądeczanki bez większych problemów wygrały również to spotkanie. Zakończenie zmagań, było też okazją do podsumowania. - Udało się nam zrealizować zagrania taktyczne, nad którymi ostatnio pracowałyśmy. Zależało mi na tym, żeby poprawić dwójkowe akcje, w końcowej fazie zagrań technicznych. Będziemy dalej nad tym pracować. Za wyjątkiem jednej połowy meczu z MKS-em Lublin, dziewczyny poprawiły też współpracę w obronie. Musimy za to popracować nad skutecznością rzutową - analizowała trenerka Lucyna Zygmunt.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Iuventa Michalovce 49:28 (25:16)

Olimpia: Sach, Szczurek - Szczecina 11, Gadzina 7, Dubajova 6, Rączka 5, Figiel 4,  Masna 4, Płachta 4, Leśniak 3, Maślanka 3, Moskal 2.

Turniej o I Międzynarodowy Puchar Ziemi Nowosądeckiej rozpoczął się w piątek i zakończył w niedzielę. Szczypiornistki z Polski, Słowacji i Ukrainy rywalizowały w Rytrze, oraz w Nowym Sączu. - Zapoczątkowaliśmy nową erę i wierzymy, że nie będzie to pierwszy i ostatni raz. Jeżeli tylko finanse na to pozwolą, będziemy chcieli kontynuować tego typu imprezy. Rozmawiałem z trenerami i zawodniczkami innych drużyn i usłyszeliśmy same superlatywy - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Wiesław Rutkowski, prezes Olimpii-Beskidu Nowy Sącz.