Serie A: Kamil Glik ograny i położony na murawę przez weterana (wideo)

Torino FC po raz trzeci w tym sezonie straciło trzy gole w jednym meczu ligowym. Przed porażką zespołu ze stolicy Piemontu nie zdołał uchronić Kamil Glik.

Przy dwóch pierwszych bramkach dla Parmy formacja obronna Torino FC nie miała wiele do powiedzenia, a w 71. minucie nie popisał się zwłaszcza Kamil Glik. Reprezentant Polski pozwolił dojść do piłki Amauriemu, który umiejętnie zastawił się, położył stopera turyńczyków na murawę i precyzyjnym uderzeniem pokonał Daniele Padellego.

Portal tuttomercatoweb.com przyznał Glikowi stosunkowo słabą notę "5,5" (skala 1-10), a gorzej od kapitana zespołu wypadł tylko Giovanni Pasquale ("5"). W uzasadnieniu wskazano, że 25-latek przegrał w drugiej połowie niejeden pojedynek z Amaurim.

Dla 33-letniego Brazylijczyka z włoskim paszportem gol zdobyty w potyczce z Torino był pierwszym w tym sezonie w Serie A. Rosły napastnik, za którego 2008 roku Juventus zapłacił Amauriego ponad 22 mln euro, od dłuższego czasu spisuje się słabo i nie jest wiodącą postacią Gialloblu.

FC Parma - Torino FC 3:1 (2:1)

0:1 - Immobile 21' 1:1 - Marchionni 34' 2:1 - Lucarelli 45' 3:1 - Amauri 70'