Premier League: Ważne zwycięstwo Chelsea

Chelsea Londyn awansowała na fotel lidera po zwycięstwie nad Hull City. The Blues ograli Tygrysy za sprawą goli Fernando Torresa oraz Edena Hazarda.

Bartosz Zimkowski
Fernando Torres a nie Samuel Eto'o wystąpił na środku ataku Chelsea Londyn. Hiszpan jako jedyny napastnik The Blues strzelił gola w wyjazdowym spotkaniu Premier League w 2013 roku.

W pierwszej połowie obie drużyny miały po jednej okazji, aby wpisać się na listę strzelców. Lepszą zmarnował Oscar. Brazylijczyk miał mnóstwo miejsca na dziesiątym metrze i przymierzył z woleja. Alan McGregor instynktownie rzucił się w prawy róg i sparował futbolówkę na korner.

Hull City okazji niewykorzystało po tym jak John Terry podał piłkę wprost pod nogi Yannicka Sagbo. Ten uderzył natychmiast, ale obok bramki.

W drugiej połowie Chelsea dwukrotnie pokonała bramkarza rywali. Najpierw niezłym strzałem z 17 metrów popisał się Eden Hazard. Belg to najskuteczniejszy piłkarz londyńczyków (dziewiąty gol w lidze).

Kilka minut przed końcem meczu Torres minął Alexa Bruce'a i płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Chelsea wygrała 2:0 i awansowała na fotel lidera, gdzie pozostanie przynajmniej do meczu Arsenalu. Dla Petra Cecha to był wyjątkowy pojedynek, ponieważ zachował czyste konto po raz 209, co jest najlepszym wynikiem w całej historii klubu.

Hull - Chelsea 0:2 (0:0)
0:1 - Hazard 57'
0:2 - Torres 87'