Arkadiusz Milik znów trafił, gol Polaka na wagę zwycięstwa z PSV Eindhoven

Arkadiusz Milik świetnie rozpoczął 2014 roku! W drugim meczu FC Augsburg zdobył drugiego gola, dzięki któremu niemiecki zespół wygrał towarzyski turniej rozegrany na Wyspach Kanaryjskich.

Konrad Kostorz

W środę zespół Markusa Weinzierla pokonał 3:1 drużynę z chińskiej ekstraklasy Shanghai Dongya FC, a Arkadiusz Milik, który wszedł do gry w drugiej połowie, ładnym strzałem ustalił wynik rywalizacji.

Przeciwko PSV reprezentant Polski rozegrał aż 81 minut i ponownie nie zawiódł oczekiwań szkoleniowca. W drugiej połowie Milik oddał mocne uderzenie, którym nie dał żadnych szans Jeroenowi Zoetowi. To był drugi gol 19-latka w tym roku i drugi przedniej urody.

Jeśli Milik w kolejnych meczach kontrolnych potwierdzi wysoką formę, stanie przed sporą szansą znalezienia się w podstawowym składzie Augsburga na pierwszy tegoroczny mecz o stawkę - 25 stycznia w ramach 18. kolejki Bundesligi na wyjeździe z Borussią Dortmund.

Warto dodać, że na murawie nie pojawił się golkiper holenderskiej drużyny Przemysław Tytoń. Phillip Cocu pozostawił Polaka na ławce rezerwowych.

FC Augsburg - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)
1:0 - Milik 72'

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Udany początek roku w wykonaniu Arkadiusza Milika, Polak strzelił gola Chińczykom