Sparingowo: Korona przegrała na koniec obozu

Podopieczni Jose Rojo Martina przegrali w meczu sparingowym kończącym zgrupowanie w Kleszczowie z drugoligową Pogonią Siedlce 1:2 (1:0).

Sebastian Najman

Podobnie jak w sobotnim spotkaniu z Rakowem Częstochowa (4:1) trener kielczan wystawił dwie jedenastki. Tym razem szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymała cała trójka testowanych piłkarzy - Siergiej Chiżniczenko, Sebastian Kosiorowski i Damian Ałdaś.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Korony, która po jedenastu minutach prowadziła 1:0. Do siatki efektowną przewrotką trafił Daniel Gołębiewski. Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej połowie, kiedy to gracze Pogoni najpierw za sprawą bramki Wojciecha Wociala doprowadzili do remisu, a następnie w 85. minucie wyszli na prowadzenie po tym jak bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Dmowski.

Pojedynek z zespołem z Siedlec był ostatnim akcentem pierwszego obozu złocisto-krwistych w ramach zimowych przygotowań. Przed nimi teraz tydzień treningów w Kielcach, przy okazji, których rozegrane zostaną kolejne dwie gry kontrolne - 25 stycznia z Motorem Lublin i 26 stycznia z Sandecją Nowy Sącz. Dzień później koroniarze udadzą się na 10-dniowe zgrupowanie do hiszpańskiego San Roque.

I połowa:
Ołeksij Szlakotin - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Damian Ałdaś - Jacek Kiełb, Vanja Marković, Marcin Cebula, Siegiej Pilipczuk - Daniel Gołębiewski, Siergiej Chiżniczenko.

II połowa: Sebastian Kosiorowski - Krzysztof Kiercz, Pavol Stano, Artur Lenartowski, Kamil Sylwestrzak - Marcin Trojanowski, Maciej Załęcki, Michał Janota, Mateusz Janiec - Maciej Korzym, Przemysław Trytko. Grał także: Karol Angielski.

Sparingowo: Kielczanie pokonali Raków Częstochowa

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!