Sparingowo: Sandecja przegrała na Słowacji

To już czwarta porażka piłkarzy z Nowego Sącza tej zimy. Tym razem lepszy okazał się Partizan Bardejov, wicelider słowackiej II ligi (drugi poziom rozgrywkowy). Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Wynik otworzył po pół godzinie gry pochodzący z Gorlic, były zawodnik Kolejarza Stróże Szymon Gruca. 21-letni gracz uderzył z prawej strony pola karnego na dłuższy słupek. Akcja bramkowa na 2:0 rozpoczęła się od rzutu rożnego. Po tym stałym fragmencie zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym, w którym odnalazł się najlepiej pomocnik Vladimir Andraščík.

W słowackiej drużynie wystąpił były zawodnik Sandecji, Gevorg Badalyan. Trener Ryszard Kuźma dał szansę pięciu testowanym zawodnikom oraz juniorom: Szymonowi Kuźmie, który już w poprzedniej rundzie trenował z pierwszym zespołem, oraz Dariuszowi Łukasikowi.

Sandecja Nowy Sącz - Partizan Bardejov 0:2 (0:2)

0:1 - Szymon Gruca 30' 0:2 - Vladimír Andraščík 44'

Sandecja w I połowie: Kozioł - Kalisz, Słaby, Imrich, Makuch, Grzeszczyk, Urban, Brocki, Kononowicz, Frańczak, Fałowski.

Sandecja w II połowie: Cabaj - Kačala, Petran, Łukasik, Szeliga, Szarek, Kuźma, Byszewski, Piszczek, Frańczak, Górski.