Puchar Włoch: Fiorentina po wielu latach w finale, piękny gol pogrążył Udinese (wideo)

Florentczycy bez Rafała Wolskiego zdołali odrobić stratę z pierwszego półfinału i wywalczyli awans. Kibice na Stadio Artemio Franchi zobaczyli dwa gole.

Konrad Kostorz

Podopieczni Vincenzo Montelli potrzebowali niespełna kwadransa, by odrobić straty z Udine. W 14. minucie Joaquin przytomnie zgrał piłkę do Manuela Pasquala, który potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Simone Scuffetowi.

Młody golkiper Zebr był we wtorkowy wieczór dobrze dysponowany i obronił dwa groźne uderzenia Joaquina. Okazał się jednak bezradny, kiedy po godzinie gry fenomenalnym uderzeniem popisał się Juan Cuadrado. Kolumbijczyk ruszył na bramkę Udinese i przymierzył idealnie z ponad 20 metrów, podwyższając prowadzenie Fiołków.

Sporo działo się w doliczonym czasie gry, kiedy najpierw protestujący przy linii bocznej rezerwowy Emmanuel Badu, a następnie Maurizio Domizzi za niesportowe zachowanie zostali ukarani czerwonymi kartkami. W międzyczasie gospodarzy przed dogrywką uchronił Neto, broniąc w wielkim stylu groźne strzały Luisa Muriela i Nicolasa Lopeza.

Rafał Wolski, który błysnął w sobotnim spotkaniu ligowym z Atalantą Bergamo, tym razem - dość nieoczekiwanie - nie otrzymał szansy występu od Montelli. Z kolei Piotr Zieliński już tradycyjnie całe zawody obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Fiorentina 3 maja na Stadio Olimpico powalczy o swoje pierwsze od 2001 roku trofeum, a jej rywalem będzie AS Roma albo SSC Napoli. Na półmetku rywalizacji, która zostanie dokończona w środę 12 lutego, stołeczny zespół prowadzi 3:2.