Sparingowo: Remis w Gdyni

W sparingowym starciu I-ligowców Arka Gdynia zremisowała z Olimpią Grudziądz 1:1. Oba gole padły w drugiej połowie. Prowadzenie gościom zapewnił rezerwowy Ruszkul, a wyrównał Rzuchowski.

Aleksander Wójcik

Na prośbę gości sparing został przeniesiony na Narodowy Stadion Rugby, gdyż zdaniem trenera Dariusza Kubickiego sztuczne boisko treningowe w Gdyni, tzw. "klatka" jest zbyt wąskie.

W barwach Arki Gdynia od początku wystąpiła trójka nowych zawodników: wypożyczony z Legii Warszawa stoper Mateusz Cichocki oraz testowani ukraiński pomocnik Ihor Tyszczenko i Tomasz Kowalski z Widzewa Łódź. W zespole z Grudziądza sprawdzany był m.in. Adrian Rakowski z KGHM Zagłębie Lubin, który pierwotnie miał zagrać w drużynie... Arki!

Oba zespoły są w trakcie ciężkich, intensywnych przygotowań do rundy wiosennej i samo spotkanie miało dość wyrównany przebieg. W pierwszej połowie nieco więcej z gry mieli żółto-niebiescy, za to w drugiej części przeważali goście.

W 12. minucie Mateusz Szwoch główkował tuż obok bramki, w odpowiedzi Maciej Kowalczyk trafił futbolówką w słupek. W 55. minucie goście trafili do bramki ale sędzia odgwizdał spalonego. 11 minut później Olimpia objęła prowadzenie, gdy dośrodkowanie obrońcy Roberta Pisarczuka z 2-3 metrów wykończył wprowadzony do gry kilka minut wcześniej Piotr Ruszkul.

Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu 7 minut przed końcem sparingu. Po rogu Szwocha, rezerwowy Maciej Dampc zgrał piłkę do Michała Rzuchowskiego, który półwolejem z pola bramkowego pokonał Bartosza Fabiniaka.

Z trybun NSR mecz oglądał już Bartosz Ślusarski, który negocjuje z Arką indywidualny kontrakt. Obie strony są już bardzo blisko porozumienia. Jeśli tylko napastnik rozwiąże swoją umowę z Lechem Poznań, to rundę wiosenną spędzi w Gdyni.

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)
0:1 - Ruszkul 66'
1:1 - Rzuchowski 83'

Arka: Szromnik (65' Miszczuk) - Cienciała (46' Budka), Cichocki, Sobieraj (58' Juraszek), Radzewicz (64' Wojowski) - Tyszczenko (80' Dampc), Szwoch, Rzuchowski, Kowalski (60' Koziara), Koziara (46' Tomasik) - Aleksander.

Olimpia: Wróbel - Pisarczuk, Piter-Bućko, Łabędzki (73' Wrana), Banasiak (60'Woźniak) - Kłus (62' Rakowski), Smoliński (73' Śmietanko) - Szczot (60' Suchocki), Kowalczyk (58' Gawęcki), Rogalski (73' Kaczmarek) - Cieśliński (58' Ruszkul).

Która drużyna zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?