Sparingowo: Próba generalna Olimpii oraz Dolcanu na remis

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Podopieczni Dariusza Kubickiego zakończyli okres sparingów remisem 2:2 z Dolcanem Ząbki. Do rewanżu za ligowe porażki zabrakło dosłownie sekund.

Próba generalna została potraktowana poważnie. Dariusz Kubicki oraz Robert Podoliński wystawili jedenastki bliskie najsilniejszym, a ich podopieczni grali w niezłym tempie i agresywnie.

Olimpia Grudziądz objęła prowadzenie w 8. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Roberta Szczota i niefortunnym trąceniu piłki przez obrońcę Dolcanu Ząbki - Szymona Matuszka. Grudziądzanie mieli szczęście, a goście pecha, bo w dwóch sytuacjach od gola dzieliły ich centymetry. Najpierw strzał Damiana Świerblewskiego wybił z linii bramkowej Michal Piter-Bucko, a następnie Dariusz Zjawiński trafił w słupek.

Przed przerwą Dolcan sprawiał lepsze wrażenie - grał agresywnie, wysoko wymieniał piłkę na połowie rywala. Jak szybko jednak zdobył gola, tak szybko stracił następnego. Na strzał z rzutu karnego Dariusza Zjawińskiego odpowiedział Robert Szczot, który przymierzył celnie sprzed pola karnego. Niepewnie w tej sytuacji zachował się kadrowicz Adama Nawałki - Rafał Leszczyński.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Sygnał do ataku po przerwie dali Szymon Matuszek i Grzegorz Piesio, których uderzenia minimalnie minęły bramkę Bartosza Fabiniaka. Dolcan prowadził grę, Olimpia potrafiła odgryźć się kontratakiem - tak mijała druga połowa, a że obie drużyny nie imponowały skutecznością - wynik nie ulegał zmianie. Aż do 91. minuty, w której zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Rafał Grzelak.

Olimpia rozpocznie ligową wiosnę meczem z Kolejarzem Stróże, natomiast Dolcan zagra z Termalicą Bruk-Bet w Niecieczy

Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki 2:2 (2:1) 1:0 - Szymon Matuszek 8' (sam.) 1:1 - Dariusz Zjawiński 36' (k.) 2:1 - Robert Szczot 40' 2:2 - Rafał Grzelak 90+1'

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Bartosz Śmietanko, Michal Piter-Bućko (46' Marcin Staniek), Michał Łabędzki, Adam Banasiak, Dariusz Kłus (46' Adrian Rakowski), Marcin Smoliński (62' Robert Gawęcki), Robert Szczot (60' Konrad Kaczmarek), Maciej Rogalski (62' Marcin Woźniak), Maciej Kowalczyk (46' Piotr Ruszkul), Adam Cieśliński (85' Mateusz Wrana).

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński (46' Maciej Humerski) - Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki, Łukasz Matuszczyk (46' Rafał Grzelak), Szymon Matuszek (75' Tomasz Prejs), Łukasz Sierpina (75' Bartosz Osoliński), Damian Świerblewski (46' Grzegorz Piesio), Adrian Łuszkiewicz (46' Paweł Tarnowski), Bartosz Osoliński (46' Rafał Zembrowski), Bartosz Wiśniewski (75' Damian Świerblewski), Dariusz Zjawiński (75' Szymon Lewicki).

Żółta kartka: Adam Cieśliński (Olimpia Grudziądz) oraz Dariusz Zjawiński, Piotr Klepczarek (Dolcan).