Sparingowo: Ślusarski już strzela

W generalnym sprawdzianie przed rundą wiosenną I-ligi Arka rozgromiła Concordię Elbląg aż 6:2. Wysoki wynik jest jednak nieco mylący, gdyż to goście przeważali i prowadzili przez ponad godzinę.

Aleksander Wójcik

Trener Paweł Sikora w ostatnim tygodniu otrzymał w "prezencie" aż 5 nowych piłkarzy i teraz ma ból głowy jak ich wkomponować w skład swojej drużyny. Trzech z nich rozpoczęło sparing z Concordią Elbląg. Bardzo dobrze do gry wprowadził się tylko napastnik Bartosz Ślusarski, który już w 3. minucie po podaniu Arkadiusza Aleksandra pokonał bramkarza gości.

Były to jednak miłe złego początki, gdyż w dalszej części współpraca dwóch typowych "dziewiątek" nie wyglądała już tak dobrze. Obaj napastnicy więcej sobie przeszkadzali lub nie wiedzieli który ma schodzić na boki lub cofnąć się za plecy kolegi.

W dodatku już po dwóch minutach Concordia wyrównała! Obronie Arki urwał się Jean Claude Song i mocnym strzałem tuż przy słupku pokonał Michała Szromnika.Ten sam piłkarz w 28. minucie w ekwilibrystyczny sposób, znany bardziej z filmów karate, zamknął z metra na długim słupku dośrodkowanie swojego kolegi z drużyny. Warto wspomnieć, że kameruński napastnik Concordii jest bratem słynnego Alexa Songa z FC Barcelony.

Goście z Elbląga w pierwszej połowie grali szybko, agresywnie oraz bardzo wysokim pressingiem czy całkowicie zaskoczyli gospodarzy i do przerwy zasłużenie prowadzili. Długimi fragmentami meczu podopieczni Adama Borosa wręcz zamykali Arkowców na własnej połowie. W ich szeregach prym wiedli gracze zagraniczni. Zwłaszcza trójka Samurajów, w tym Tomoki Fujikawa - z którym Arka rozwiązała zimą kontrakt oraz napastnik Song.

Po przerwie trener Sikora dokonał trzech zmian. Na placu gry pojawili się: Paweł OleksyMichał Rzuchowski i Sławomir Cienciała. Jednakże aż przez godzinę utrzymywał się korzystny dla gości rezultat. Dopiero w 63. minucie wyrównał Mateusz Szwoch, który po błędzie gości rozegrał dwójkową akcję ze Ślusarskim.

Pięć minut później Arka już prowadziła po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę z pola karnego w wykonaniu Rzuchowskiego. Lepsza gra gdynian wynikała tyleż z przeprowadzonych zmian, co z faktu, że w barwach gości nie grało już większość zagranicznych zawodników oraz z wyraźnego zmęczenia ich zespołu.

Słabnący z minuty na minutę goście zostali dobici w końcówce sparingu, kiedy to zainkasowali jeszcze trzy bramki. Najpierw z karnego swojego drugiego gola zdobył "Ślusarz". Piątą bramkę dla żółto-niebieskich zdobył rezerwowy Paweł Wojowski, który w szesnastce gości popisał się efektownym dryblingiem, a następnie umieścił futbolówkę w siatce. Wynik spotkania ustalił Kamil Juraszek zdobywając gola uderzeniem głową.

Arka Gdynia - Concordia Elbląg 6:2 (1:2)

6:2 - Juraszek 89'

Arka: Michał Szromnik - Adrian Budka (75' Paweł Wojowski), Mateusz Cichocki (61' Kamil Juraszek), Krzysztof Sobieraj, Marcin Radzewicz (46' Sławomir Cienciała) - Ihor Tyszczenko (61' Tomasz Kowalski), Mateusz Szwoch, Radosław Pruchnik (46' Michał Rzuchowski), Piotr Tomasik (46' Paweł Oleksy) - Arkadiusz Aleksander (61' Marcus Vinícius), Bartosz Ślusarski.

Concordia: Kamil Hrynowiecki (46' Przemysław Matłoka) - Kiyoshi Nakatani, Bartosz Broniarek (80' Remigiusz Pawłowski), Carlos García-Muñoz, Mateusz Bogdanowicz - Juanma, Patryk Burzyński (46' Raúl Haro), Shōtarō Okada (70' Michał Lewandowski), Héctor Faura (64' Adolfo Fernández) - Tomoki Fujikawa (83' Patryk Galeniewski), Jean-Claude Song (46' Alfredo Zapata).

żółte kartki: Sobieraj - Broniarek.
czerwona kartka: Bartosz Broniarek (80. minuta, Concordia, za drugą żółtą).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ile bramek dla Arki zdobędzie w rundzie wiosennej Bartosz Ślusarski?