Sparingowo: Grad bramek w meczu Energetyka ROW z Rakowem Częstochowa (wideo)

Aż pięć goli zobaczyli kibice, którzy w sobotnie południe zgromadzili się na Stadionie Miejskim w Rybniku. Energetyk ROW pokonał drużynę Jerzego Brzęczka 3:2. U gospodarzy wystąpił testowany zawodnik.

Beata Fojcik

Od początku spotkania przewagę posiadali piłkarze Marka Wleciałowskiego. W 15. minucie gry wynik meczu otworzył Kamil Kostecki, któremu piłkę z prawego skrzydła dograł Marcin Grolik. Przy strzale kapitana zielono-czarnych niewiele mógł zrobić golkiper RakowaMariusz Stępień.

Kolejna bramka padła jeszcze przed przerwą. W 40. minucie pojedynku podanie Michała Płonki na gola zamienił Mariusz Muszalik, który futbolówkę do siatki skierował głową. Na pierwszej części meczu zakończył się występ Antonina Bucka, który w jednej sytuacji popisał się dobrą interwencją.

Na drugą połowę częstochowianie wybiegli w nieco odmienionym zestawieniu. Z kolei w ekipie z Rybnika na boisko wszedł Edison Fernandes da Silva Junior, który w przeszłości grał m.in. dla Wisły Płock. Po upływie dziesięciu minut kontaktowego gola zdobył Artur Pląskowski, którzy skorzystał z zamieszania w polu karnym I-ligowca.

W 87. minucie starcia rzut karny wywalczył Daniel Feruga. Sam poszkodowany podszedł do futbolówki i pewnie wykonał "jedenastkę", podwyższając prowadzenie zespołu z Gliwickiej. Jednak już minutę później do piłki dopadł Radosław Strzelecki, który pokonał Marcina Skrzeszewskiego uderzeniem z dwudziestu metrów.

W sparingu z powodu urazu nie zagrał środkowy obrońca rybniczan, Maxim Potirniche. Z kolei sztab szkoleniowy przyjrzy się jeszcze testowanemu obrońcy z Brazylii. Obie ekipy już za tydzień rozegrają ligowe potyczki. II-ligowy Raków zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice natomiast śląski beniaminek podejmie drużynę Stomilu Olsztyn.

- To był ciężki mecz. Fajnie zmierzyć się z I-ligowym zespołem tydzień przed ligą. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, choć niepokoi nas to, że tracimy tyle bramek jednak dużo też strzelamy. Mam nadzieję, że będzie dobrze - mówi Dawid Retlewski.

Jego ekipa z dorobkiem 26 punktów plasuje się na ósmym miejscu w tabeli II ligi. - Niedużo dzieli nas od spadku i niedużo od awansu, więc liga do końca będzie zacięta. W każdym meczu musimy grać o trzy punkty, grać konsekwentnie i cieszyć się grą.

- Naszym celem jest to, by w każdym spotkaniu zdobywać komplet punktów. Mam nadzieję, że na pewno znajdziemy się w pierwszej ósemce, a potem? Zobaczymy, co pokaże tabela - kończy 22-letni napastnik.

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa 3:2 (2:0)
1:0 Kostecki 15'
2:0 Muszalik 40'
2:1 Pląskowski 55'
3:1 Feruga 87' (k.)
3:2 Strzelecki 88'

ROW: Bucek (46' Skrzeszewski) - Szary, Jary (75' Musiolik), Grolik (50' Edison), Płonka, Otręba (68' Gródek), Krotofil, Vrto (65' Sobczak), Muszalik, Kostecki (55' Cisse), Feruga.

Raków: Stępień (46' Wróbel) - Pełka, Byrtek, Soczyński (46' Holik), Krupa (46' Strzelecki), Napora (46' Witczyk), Diogo (46' Ogłaza), Stefanowicz (46' Kmieć), Buczkowski (46' Lenkiewicz), Czerwiński (46' Pląskowski), Retlewski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!