Polski weekend w Europie: Tylko Lewandowski i Klich (wideo)

Spośród Polaków grających za granicą tylko Robert Lewandowski z Borussii Dortmund i Mateusz Klich z PEC Zwolle zwojowali coś w miniony weekend na europejskich boiskach.

Maciej Kmita
W sobotnim meczu 26. kolejki holenderskiej Eredivisie z NEC Nijmegen (3:3) polski pomocnik PEC Zwolle zdobył gola i zaliczył asystę. W 7. minucie spotkania przejął piłkę w środku pola i błyskawicznie zewnętrzną częścią stopy zagrał ją między obrońców NEC do Guyona Fernandeza, który z zimną krwią wykorzystał podanie Polaka. W 35. minucie natomiast z rzutu wolnego posłał dośrodkowanie w pole karne NEC, toru lotu piłki nie przeciął żaden z zawodników i futbolówka wpadła do siatki ekipy z Nijmegen przy dalszym słupku.

To czwarty z rzędu mecz Zwolle, w którym Klich zdobył punkty w klasyfikacji kanadyjskiej: wcześniej strzelił gola w spotkaniu z SC Cambuur (1:3) i asystował w pojedynkach z Ajaxem Amsterdam (1:1) oraz Heraclesem Almelo (1:1). Ogółem ma na koncie w tym sezonie 3 gole i 7 asyst w 24 ligowych występach. Co ciekawe, 6 asyst zaliczył po penetrujących linię obrony rywali podaniach z głębi pola

Zobacz asystę i bramkę Mateusza Klicha z NEC Nijmegen:

"Lewy" z kolei przyczynił się do zwycięstwa Borussii 3:0 nad FC Nuernberg. Najpierw po strzale Polaka piłkę do bramki rywali dobił Mats Hummels, za co zaliczono mu asystę, a potem sam pokonał Raphaela Schaefera mierzonym strzałem z linii pola karnego po podaniu Henricha Mchitarjana.

Lewandowski z 15 golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, a po dołożeniu do dorobku bramkowego 10 asyst przewodzi także klasyfikacji kanadyjskiej niemieckiej ekstraklasy!

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego z FC Nuernberg:

Bilans Polaków w Europie może jeszcze poprawić Piotr Celeban z FC Vaslui, który swoje spotkanie 21. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z Gaz Metan Medias rozegra w poniedziałek wieczorem. Z tego powodu Celeban dopiero we wtorek pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed środowym meczem towarzyskim ze Szkocją.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polski weekend w Europie: Szalony Sapela w Azerbejdżanie, gol "Mierzeja", asysty Soboty, "Grosika" i Klicha (wideo)