Tak Michał Szromnik zatrzymał Włochów! (wideo)

Środowy mecz w ramach Turnieju Czterech Narodów Włochy U-20 - Polska U-20 (0:1) był popisem Michała Szromnika, który obronił dwa rzuty karne wykonywane przez gospodarzy. Zobacz, jak tego dokonał.

Maciej Kmita

Golkiper Arki Gdynia w 4. minucie obronił "11" wykonywaną przez pomocnika US Palermo Valerio Verre, a 6 minut później zatrzymał piłkę po uderzeniu z "wapna" skrzydłowego Dynama Drezno Vincenzo Grifo. Zwłaszcza druga interwencja polskiego bramkarza może się podobać.

Szromnik we wtorek obchodził 21. urodziny, więc sprawił sobie idealny prezent z tej okazji. Według pierwotnych ustaleń golkiper Arki w przerwie miał zmienić Andrzej Sobieszczyk , ale Szromnik bronił tak dobrze, że opiekun bramkarzy kadry U-20 Rafał Skórski postanowił odstąpić od swojej zasady i dał mu bronić przez pełne 90 minut.

Biało-czerwoni pokonali Italię 1:0 po golu Łukasza Zwolińskiego.