Znakomite Derby Wschodu dla Stali - wyniki sobotnich meczów 19. kolejki II ligi

Po zimowej przerwie zmagania wznowili piłkarze na froncie wschodnim II ligi. W zdecydowanie najciekawszym sobotnim meczu komplet punktów w derbowym starciu zainkasowała Stal Stalowa Wola.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Faworytem meczu Siarki Tarnobrzeg ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki byli walczący o awans gospodarze. Od początku mieli oni sporą przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Jedyny gol padł w tym meczu tuż przed przerwą, gdy skuteczną główką popisał się Konrad Stępień. W drugiej odsłonie żadna ze stron nie stworzyła sobie wyraźnej przewagi, ale lepszą okazję mieli przyjezdni. Chwilę po wznowieniu gry bliski szczęścia był Adam Imiela, ale trafił tylko w poprzeczkę. Goście kończyli w osłabieniu. Plac gry po dwóch żółtych kartkach w 89. minucie musiał opuścić Karol Drwęcki.

Wielkie emocje przeżyli kibice w Stalowej Woli, gdzie w Derbach Wschodu Stalówka podejmowała Motor Lublin. Od początku meczu oba zespoły atakowały i jako pierwszym bramkę udało się zdobyć przyjezdnym. Na dwie minuty przed przerwą kapitalnym strzałem popisał Michał Jonczyk i Tomasz Wietecha musiał wyciągać piłkę z siatki. W 51. minucie do wyrównania doprowadził Radosław Mikołajczak wykorzystując sytuację sam na sam. Dwadzieścia minut później na prowadzeniu znów byli lublinianie i po raz drugi kapitalnym uderzeniem w samo okienko bramki popisał się Michał Jonczyk. Radość gości trwała krótko, bo 120 sekund później wyrównał Michał Bogacz. To nie był jednak koniec emocji, a ostatnie słowo należało do gospodarzy. W zamieszaniu podbramkowym sprytem popisał się Tomasz Płonka.

Jeszcze więcej bramek padło w Zambrowie, gdzie Olimpia mierzyła się z Wisłą Puławy. Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości. Najpierw w 8. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Konrad Nowak. Nie minął kwadrans, a było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Michał Paluch. Gdy w 51. minucie Paweł Komar zdobył bramkę na 3:0 wydawało się, że jest już po meczu. W rzeczywistości emocje jednak dopiero się zaczęły. W kolejnych piętnastu minutach gospodarze zdobyli trzy bramki i doprowadzili do wyrównania. Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej w 72. minucie. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Cwetan Filipow. Dość niespodziewanie jednak to grający w osłabieniu puławianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i w końcówce zdobyli jeszcze dwie bramki.

Jeden gol zadecydował o losach meczu w Limanowej. Zadowoleni mogli wracać do Krakowa piłkarze Garbarni. W pierwszej połowie to oni mieli przewagę, a od samego początku aktywny był Michał Górecki. W 22. minucie wpisał się na listę strzelców dobijając strzał jednego z partnerów. Kwadrans później mogło być 2:0. Znów strzelał Michał Górecki, piłka trafiła w słupek i następnie w ręce golkipera. Po zmianie stron gospodarze byli już znacznie aktywniejsi, ale losów meczu nie udało im się odwrócić.

Wyniki sobotnich meczów 19. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
1:0 - Stępień 44'

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 3:2 (0:1)
0:1 - Jonczyk 43'
1:1 - Mikołajczak 51'
1:2 - Jonczyk 73'
2:2 - Bogacz 75'
3:2 - Płonka 90+3'

Olimpia Zambrów - Wisła Puławy 3:5 (0:2)
3:5 - Łytwyniuk 90+2'

Limanovia Limanowa - Garbarnia Kraków 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Górecki 22'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!