Robert Lewandowski ponownie trenuje, walka z czasem napastnika Borussii

Robert Lewandowski po kilkudniowej przerwie wywołanej kontuzją powrócił do zajęć w Borussii Dortmund. Nie jest jednak pewne, czy reprezentant Polski będzie mógł wziąć udział w meczu ligowym.

Konrad Kostorz
Robert Lewandowski urazu kolana doznał w spotkaniu z FC Nuernberg rozegranym 1 marca. Z tego powodu wicekróla klasyfikacji strzelców Bundesligi zabrakło w pojedynku reprezentacji Polski ze Szkocją (0:1) oraz meczu ligowym przeciwko SC Freiburg (1:0).

Czy "Lewy" będzie mógł wystąpić w sobotnie popołudnie z Borussią M'gladbach? Jak informują niemieckie media, 25-latek dopiero w środę wznowił treningi po ponadtygodniowej przerwie. Póki co ćwiczył głównie bez piłki i bez obciążeń. W tej samej sytuacji do nasz rodak znajduje się 20-letni napastnik Borussii Dortmund Marvin Ducksch, natomiast Marco Reus nadal leczy uraz i nie bierze udziału w zajęciach.

Lewandowskiego przed pojedynkiem 25. kolejki czeka walka z czasem. Jeśli Polak opuści mecz z Gladbach, ponownie zmniejszy swoje szanse na wywalczenie korony króla strzelców. Pod nieobecność snajpera BVB w 24. serii gier Mario Mandzukić zdobył dwa gole i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji. Tyle samo bramek co "Lewy" ma w dorobku Adrian Ramos. Cztery dni po pojedynku z Gladbach Borussię czeka mecz Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg.