Niespodzianka w Niepołomicach - relacja z meczu Puszcza Niepołomice - Olimpia Grudziądz

W sobotnim meczu 20. kolejki I ligi z Olimpią Grudziądz swoje drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Puszcza Niepołomice.

To duża niespodzianka, biorąc pod uwagę, jaką kadrą dysponuje trener Olimpii Dariusz Kubicki, a jaką opiekun gospodarzy Dariusz Wójtowicz. W końcu z Grudziądza do Niepołomic przyjechało w autokarze ok. 800 występów w ekstraklasie, podczas gdy w zespole Puszczy gry w ekstraklasie zasmakował tylko Tomasz Wełna, który na najwyższym szczeblu rozegrał 74 minuty w trzech meczach.

Gospodarze różnicę w doświadczeniu i umiejętnościach zniwelowali ogromnym zaangażowaniem, ale też po ich stronie było szczęście. W sumie trzykrotnie przed utratą bramki ratowały ich słupki! A jeśli już goście oddali groźny strzał w światło ich bramki, to na wysokości zadania stawał Andrzej Sobieszczyk. Tak było między innymi w 6. minucie, gdy młody golkiper Puszczy obronił groźne uderzenie Piotra Ruszkula sprzed pola karnego.

Puszcza już przy pierwszej wycieczce pod bramkę Olimpii zdobyła - jak się później okazało zwycięskiego - gola. W 22. minucie po dwóch rzutach rożnych Puszczy grudziądzanie zażegnali niebezpieczeństwu w swoim polu karnym, ale za trzecim razem zaspali i po centrze Łukasza Nowaka pozostawiony bez opieki Krzysztof Zaremba głową skierował piłkę do siatki. Przed przerwą gości stać było tylko na uderzenie Roberta Szczota z 14 metrów, po którym Sobieszczyka wyręczył słupek.

Po przerwie Olimpia absolutnie zdominowała Puszczę, ale nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. W 67. minucie dobrze spisał bramkarz Puszczy, który w niezłym stylu sparował uderzenie Adama Cieślińskiego z linii pola karnego w kierunku dalszego słupka. Kwadrans później głową w słupek Puszczy trafił Marcin Staniek, a po kilkudziesięciu sekundach Sobieszczyk zdołał obronić strzał Dariusza Gawęckiego z linii pola karnego.

Warto zwrócić uwagę na wyniki Puszczy w ostatnich kolejkach. W sześciu ostatnich spotkaniach Żubry zdobyły aż 15 punktów, dzięki czemu wydostały się ze strefy spadkowej i wskoczył aż na 10. miejsce w tabeli I ligi. Puszcza Niepołomice - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

1:0 - Zaremba 23'

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Marcin Biernat, Wallace Benevente, Tomasz Wełna, Petar Borovicanin - Paweł Strózik, Marcel Kotwica (80' Jarosław Lizak) - Krzysztof Zaremba, Łukasz Nowak, Mateusz Cholewiak - Paweł Moskwik (46' Longinus Uwakwe).

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Adam Banasiak (77' Marcin Woźniak) - Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki - Maciej Rogalski (69' Konrad Kaczmarek), Robert Szczot (58' Łukasz Suchocki), Adam Cieśliński - Piotr Ruszkul.

Żółte kartki: Biernat, Strózik, Lizak, Wełna (Puszcza) oraz Pisarczuk, Ruszkul, Woźniak, Łabędzki (Olimpia).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).