Błękitni Stargard uciekają ze strefy spadkowej - wyniki niedzielnych spotkań 20. kolejki gr. zachodniej II ligi

W niedzielę piłkarze grupy zachodniej II ligi dokończyli 20. kolejkę spotkań. Ze strefy spadkowej wydostał się beniaminek ze Stargardu Szczecińskiego.

Adrian Dudkiewicz

W niedzielę podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego bardzo dobrze rozpoczęli swój wyjazdowy pojedynek. Już w 1. minucie najbardziej doświadczony w drużynie gości Robert Gajda strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy przewaga gości również nie podlegała dyskusji, bowiem golkiper Jaroty musiał zwijać się jak w ukropie po koszmarnych błędach swoich kolegów z defensywy.

W drugiej połowie mocniej zaatakowali gospodarze. Ale jak to zwykle w futbolu bywa, niewykorzystane sytuacje (w tym sam na sam) zemściły się w samej końcówce. Na pięć minut przed końcem Rafał Magnuski perfekcyjnie wykonał rzut wolny i umieścił piłkę w okienku bramki Jaroty. Tym zwycięstwem Błękitni uciekli ze strefy spadkowej, spychając tym samym pod kreskę jednego z przedsezonowych faworytów, czyli Raków Częstochowa.

O utrzymanie ciągle walczą też piłkarze z Wejherowa. Mecz z Polonią Bytom rozpoczął się dla nich jednak fatalnie, bowiem w dwudziestej minucie doświadczony Marcin Lachowski wyprowadził gości ze Śląska na prowadzenie. Jednak druga połowa zdecydowanie należała do miejscowych. - Ten mecz był dla nas bardzo ważny, jeśli chcemy nadal liczyć się w walce o utrzymanie. Naprawdę duże brawa dla chłopaków, że przy wyniku 0:1 podnieśli się i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania i cały czas dążyli do zdobywania kolejnych goli. Stworzyliśmy monolit i to napawa przed kolejnymi meczami - cieszył się trener Gryfa, Grzegorz Niciński.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 20. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Gryf Wejherowo - Polonia Bytom 3:1 (1:1)
0:1 - Lachowski 20'
1:1 - Siemaszko 44'
2:1 - Kusiak 52'
3:1 - Brzuzy 90'

Jarota Jarocin - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 (0:1)
0:1 - Gajda 1'
0:2 - Magnuski 85'

II liga gr. zachodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!