Rosja: Sędzia skrzywdził Jakuba Wawrzyniaka? (wideo)

Miłe złego początki - tak o swoim występie w piątkowym meczu 22. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z FK Rostów (3:3) może mówić polski obrońca Amkara Perm Jakub Wawrzyniak.

Maciej Kmita

W 4. minucie Wawrzyniak dał Amkarowi prowadzenie 1:0, trafiając do bramki rywala strzałem z 14 metrów. Do przerwy drużyna z Permu wygrywała 2:1, a tuż po zmianie stron zadała kolejny cios.

W 72. minucie Wawrzyniak musiał opuścić plac gry, bowiem sędzia Aleksiej Eskow ukarał go drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Decyzja arbitra była mocna dyskusyjna i wydaje się, że pomogła mu w tym przesadzona reakcja zawodnika FK Rostów.

Zobacz bramkę Jakuba Wawrzyniaka z FK Rostów i sytuację, po której Polak wyleciał z boiska:

Grający w "10" Amkar nie zdołał utrzymać dwubramkowego prowadzenia, tracą gole w 89. i 90. minucie.