Serie A: Czwarty z rzędu mecz Interu Mediolan bez zwycięstwa, derby Werony dla Hellasu

Nerazzurri jak zawodzili, tak zawodzą! W 32. kolejce nie pokonali u siebie 17. drużyny tabeli. Hellas Werona skromnie wygrał w derbowym pojedynku z Chievo.

Konrad Kostorz
Inter po porażce 1:2 z Atalantą oraz remisach z Udinese (0:0) i Livorno (2:2) nie zdołał wygrać z Bolonią. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mauro Icardi, który najpierw wykorzystał dośrodkowanie Yuto Nagatomo, a następnie oddał kapitalny strzał w okienko.

Do wyrównania na 2:2 doprowadził Panagiotis Kone, ale Nerazzurri mieli jeszcze jedną szansę, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - w 84. minucie rzutu karnego nie wykorzystał jednak Diego Milito. Zespół Waltera Mazzarriego wciąż plasuje się na 5. pozycji w tabeli i ma trzy "oczka" przewagi nad FC Parmą.

Tylko jedna bramka padła w derbach Werony. Zdobył ją w 65. minucie w podbramkowym zamieszaniu Luca Toni, dla którego było to 16. trafienie w tym sezonie. Beniaminek, który przesunął się na 8. pozycję w rozgrywkach, zrewanżował się tym samym Chievo za porażkę 0:1 w rundzie jesiennej.