Obyło się bez większych niespodzianek - wyniki sobotnich meczów 23. kolejki gr. wschodniej II ligi

Sobota nie dostarczyła zbyt wielu zaskakujących rozstrzygnięć w grupie wschodniej II ligi. Za takie można uznać remis Wigier Suwałki ze Stalą Mielec, która do tej pory w tym roku raczej zawodziła.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Drugi niezwykle ważny mecz z rzędu wygrała Legionovia. Tydzień temu podopieczni Marka Papszuna wywieźli trzy punkty z Łowicza, a teraz bez trudu ograli Olimpię Zambrów. Od początku meczu to goście z Legionowa przeważali, ale nie potrafili zdobyć bramki. Gra Olimpii zaczęła się "sypać" po półgodzinie gry. Najpierw arbiter podyktował wątpliwy rzut karny, który wykorzystał Adam Czerkas. Trzy minuty później z boiska za dwie żółte kartki został wyrzucony Łukasz Grzybowski. Po kolejnych kilku minutach było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Czerkas wykorzystując płaskie dośrodkowanie z boku boiska. Później przez długi czas na murawie nic się nie działo, a emocje powróciły w samej końcówce meczu. Najpierw pięć minut przed końcem siły zostały wyrównane, a plac gry przedwcześnie musiał opuścić Piotr Gurzęda. Chwilę później wynik meczu ustalił Mateusz Pielak.

Dobrą formę z początku rundy wiosennej zgubiła Garbarnia Kraków, która tym razem nie sprostała u siebie Olimpii Elbląg. Już sam początek meczu był dla krakowian dramatyczny. W 7. minucie ręką przed polem karnym zagrał bramkarz Jakub Sypniewski i arbiter bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę. Gospodarze długo się bronili, ale tuż przed przerwą Anton Kołosow dopadł do zagranej przez Kamila Piotrowskiego piłki i pomiędzy nogami bramkarza skierował ją do siatki. Druga połowa, o dziwo, była wyrównana i obie strony miały swoje dogodne sytuacje. Wynik meczu na 2:0 jedenaście minut przed końcem ustalił Tomasz Sedlewski wykorzystując sytuację sam na sam.

Dostarczycielem punktów w tym roku jest Radomiak Radom. Zieloni długo się jednak bronili w Rzeszowie przed Stalą. W dodatku od 50. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Macieja Świdzikowskiego za faul taktyczny. 120 sekund później w bramce gości znakomicie spisał się Michał Kula broniąc rzut karny, którego wykonawcą był Aleksejs Kolesnikovs. Jednak pięć minut przed końcem był bezradny. Wtedy ładnym lobem pokonał go Rafał Lisiecki. Rzeszowianie również kończyli w "10". W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po dwóch żółtych kartkach z boiska został wyrzucony Szymon Kaźmierowski.

Liderem po tej serii gier będzie Siarka Tarnobrzeg, która zgodnie z przewidywaniami, ograła Wisłę Puławy. Tarnobrzeżanie szybko zaczęli realizować plan i już w 5. minucie objęli prowadzenie po skutecznej główce Dariusza Frankiewicza. Wisła miała niewiele do powiedzenia, ale po półgodzinie gry dużo szczęścia miał bramkarz gospodarzy - Artur Melon, którego od kapitulacji uchroniła poprzeczka. Wynik meczu po przerwie ustalił Marcin Truszkowski zdobywając swoją jedenastą bramkę w tym sezonie w II lidze.

Strata do liderów zwiększyła się piłkarzom Wigier Suwałki, którzy podzielili się punktami ze słabo grającą w tym roku Stalą Mielec. Dla mielczan był to pierwszy wyjazd wiosną. Mecz w Suwałkach był nudny i dominowała w nim walka w środkowej strefie boiska. Wynik spotkania w 53. minucie otworzył Aleksandar Atanacković. Serb wykorzystał podanie Karola Mackiewicza, który przed tym popisał się indywidualną akcją na prawej stronie. Goście wyrównali kwadrans przed końcem. Gola w pozornie niegroźnej sytuacji zdobył Sebastian Łętocha.

Wyniki sobotnich meczów 23. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 0:3 (0:2)
0:1 - Czerkas 30' (k.)
0:2 - Czerkas 38'
0:3 - Pielak 87'

Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
0:1 - Kołosow 42'
0:2 - Sedlewski 79'

Stal Rzeszów - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
1:0 - Lisiecki 85'

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:0 (1:0)
1:0 - Frankiewicz 5'
2:0 - Truszkowski 57'

Wigry Suwałki - Stal Mielec 1:1 (0:0) 1:0 - Atanacković 53' 1:1 - Łętocha 75'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!