Słonie wyprzedziły sąsiada - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz

Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała 2:0 Olimpię Grudziądz po golach Ceglarza i Kujawy. Nikt w I lidze nie punktuje w tym roku lepiej od podopiecznych Mandrysza.

Przed meczem drużyny sąsiadowały w środku tabeli. Olimpia Grudziądz była o punkt nad Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, ale nie jechała na południe Polski jako faworyt. Jej rywal jest w tym roku niepokonany, a sama nie zdobyła w tym czasie choćby wyjazdowego oczka.

Wiosenne statystyki miały przełożenie na boiskowe wydarzenia. Termalica była groźniejsza, z czasem zyskała optyczną przewagę i częściej rozgrywała na połowie przeciwnika. Pierwszą szansę na gola zmarnował w 5. minucie Dawid Sołdecki, który źle strzelił po płaskim dośrodkowaniu Jakuba Biskupa.

Po kilkunastu minutach mało ciekawego futbolu ponownie zaatakowali gospodarze. Tuż przed przerwą Emil Drozdowicz spudłował głową po wrzucie z autu Patryka Fryca, a Tomasz Foszmańczyk przegrał pojedynek sam na sam z Bartoszem Fabiniakiem. Olimpia Grudziądz zrewanżowała się zablokowanym strzałem Adama Cieślińskiego.

W 52. minucie wreszcie gol. Jego autorem został Piotr Ceglarz, który umiejętnie dostawił głowę do dośrodkowania Jakuba Biskupa i pokonał bezradnego Fabiniaka. Termalica prowadziła i wydawało się, że kontroluje wydarzenia. Musiała jednak mieć się na baczności - przed rokiem na tym samym stadionie Olimpia Grudziądz odrobiła stratę po strzale bramkarza - Michała Wróbla w 93. minucie.

Tym razem piłkarskich cudów nie było. Do końca meczu bezbarwne fragmenty przeplatały się z momentami przewagi Termaliki. Prowadzenie mogli podwoić Dawid Sołdecki, Dariusz Pawlusiński i Emil Drozdowicz, ale wszyscy musieli uznać wyższość Fabiniaka. Nie pomylił się natomiast zmiennik - Rafał Kujawa w 89. minucie. Napastnik otrzymał podanie od Piotra Ceglarza i spokojnie ominął bramkarza.

Goście spróbowali jeszcze odrobić choć część strat, ale przy strzale Konrada Kaczmarka czujność zachował Sebastian Nowak. Na domiar złego kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Macieja Rogalskiego, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kujawę.

Wynik 2:0 powoduje, że Termalica jest już w tabeli ponad Olimpią Grudziądz. Nie ma w I lidze zespołu, który zdobył w tym roku więcej punktów niż Słonie.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
1:0 - Piotr Ceglarz 50'
2:0 - Rafał Kujawa 89'

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pielorz, Ceglarz, Sołdecki, Kaczmarczyk, Foszmańczyk (74' Kujawa), Biskup (76' Pawlusiński), Drozdowicz (87' Piekarski).

Olimpia: Fabiniak - Pisarczuk, Łabędzki, Staniek, Rogalski, Suchocki (63' Kaczmarek), Kłus (74' Rakowski), Gawęcki (58' Ruszkul), Szczot, Kowalczyk, Cieśliński.

Żółte kartki: Nowak, Fryc (Termalica) oraz Gawęcki, Staniek, Rogalski (Olimpia).

Czerwona kartka: Maciej Rogalski /90+2' za faul/

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).