PP: Zagłębie wyraźnie lepsze od Arki - relacja z meczu KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia (wideo)

KGHM Zagłębie Lubin jest o krok od awansu do finału Pucharu Polski. We wtorek pokonało Arkę Gdynia 3:0 po dwóch golach Arkadiusza Piecha.

Bartosz Zimkowski

Bez kilku czołowych zawodników przyjechała Arka do Lubina. Nie mogli zagrać m.in. Bartosz Ślusarski czy Piotr Tomasik. Miedziowi mogli wystąpić w niemal najsilniejszym składzie.

Od pierwszych minut było widać, że gdynianie ustawili się bardzo defensywnie, a atak pozycyjny przeprowadzali gospodarze. Już po kwadransie prowadzili 1:0. David Abwo wpadł w pole karne na pełnej szybkości i wyłożył piłkę Arkadiuszowi Piechowi. Napastnik Zagłębia skierował futbolówkę praktycznie do pustej bramki.

Gol nie obudził Arki, która nadal głęboko cofnięta na własnej połowie czekała na to co zrobi rywal. A lubinianie dość wolno rozgrywali piłkę i co jakiś czas stwarzali okazje strzeleckie.

Do przerwy więcej bramek kibice nie zobaczyli, a rozczarowani mogli być zwłaszcza fani gości. Ich pupile zaprezentowali się bardzo słabo w pierwszych 45. minutach.

W drugiej odsłonie przez długie minuty z boiska wiało nudą. Dopiero wejście Michala Papadopulosa nieco ożywiło grę gospodarzy. Już 120 sekund po pojawieniu się na murawie wziął udział w akcji bramkowej. Czech zagrał prostopadle do Aleksandra Kwieka. Były gracz Górnika Zabrze idealnie podał do Piecha, który znów miał przed sobą pustą bramkę. Sytuacji rzecz jasna nie zmarnował.

Sześć minut później lubinianie zadali trzeci cios. Abwo wygrał pojedynek biegowy i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Bez problemu minął go i do asysty dorzucił bramkę.

Miedziowi wygrali 3:0 i są jedną nogą w finale. Rewanż odbędzie się w następną środę w Gdyni.

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 3:0 (1:0)
1:0 - Piech 15'
2:0 - Piech 69'
3:0 - Abwo 75'

Zagłębie: Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Elvedin Dzinić, Dorde Cotra, Manuel Curto (77' Łukasz Piątek), Lubomir Guldan (88' Adam Banaś), David Abwo, Aleksander Kwiek, Johan Bertilsson (67' Michal Papadopulos), Arkadiusz Piech.

Arka: Michał Szromnik - Glauber, Kamil Juraszek, Mateusz Cichocki, Paweł Oleksy (51' Maciej Koziara), Adrian Budka, Tomasz Jarzębowski (46' Marcin Radzewicz), Radosław Pruchnik, Tomasz Kowalski, Mateusz Szwoch, Arkadiusz Aleksander (85' Jakub Bach).

Żółte kartki: Kwiek, Piech (Zagłębie) oraz Aleksander, Glauber (Arka).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

PP: Zagłębie jedną nogą w finale (wideo)