Bez goli, ale z emocjami - relacja z meczu Chrobry Głogów - Warta Poznań

W hitowym meczu 24. kolejki II ligi gr. zachodniej pomiędzy Chrobrym a Wartą nie padły gole, ale na brak emocji nie można było narzekać. Remis jest jednak sprawiedliwym rezultatem.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg, choć konkretniejsi w ofensywie byli gospodarze. W 15. minucie Krystian Pieczara zamknął dośrodkowanie Łukasza Szczepaniaka z lewego skrzydła i trafił w poprzeczkę. Kwadrans później centymetrów zabrakło też Mateuszowi Hałambcowi, który główkował po rzucie wolnym w słupek.

Warta przed przerwą również miała kilka sytuacji, lecz żadnej nie można określić mianem stuprocentowej. Takowe pojawiły się tuż po zmianie stron. W 49. minucie powinno być 0:1. Michał Ciarkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Amadeuszem Skrzyniarzem, jednak golkiper gospodarzy wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

To był okres, w którym zieloni uzyskali dużą przewagę w polu, a Chrobry skupiał się wyłącznie na defensywie. Wszystko mogło się zmienić w 65. minucie, gdy sędzia Zbigniew Dobrynin podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny za rzekomy faul Alaina Ngamayamy na Krystianie Pieczarze. W ocenie głównego rozjemcy defensor ekipy z Drogi Dębińskiej popchnął napastnika miejscowych. - Widziałem już bardziej kontrowersyjne jedenastki, jakiś kontakt między nami na pewno był - stwierdził zawodnik Chrobrego, nie brzmiąc zbyt przekonująco. Wszystkich pogodził jednak Semir Bukvić, który kapitalnie wyczuł intencje Szczepaniaka i obronił jego strzał w prawy róg.

W końcówce oba zespoły mogły jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Warta miała aż dwie stuprocentowe okazje, ale Michał Goliński oddał zbyt anemiczny strzał w sytuacji jeden na jeden ze Skrzyniarzem i golkiper gospodarzy obronił. Z kolei Karol Gregorek otrzymał piłkę w prezencie od fatalnie interweniującego obrońcy, lecz nie do końca wiedział jak tę szansę wykorzystać, w efekcie spudłował.

Dla Chrobrego z kolei mógł trafić rezerwowy Welin Damjanow, który zamknął szczupakiem centrę z prawego skrzydła. Po jego strzale futbolówka poleciała nad poprzeczką.

Remis to sprawiedliwy wynik, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Bardziej cieszyli się z niego goście, bo wreszcie zaczynają przypominać drużynę, która świetnie radziła sobie w rundzie jesiennej. Głogowianie natomiast mają powody do zmartwień przede wszystkim dlatego, że nie wykorzystali już trzeciej jedenastki w tym roku (wcześniej dwie zmarnowali w pojedynku ze Stelmetem UKP Zielona Góra).

Chrobry Głogów - Warta Poznań 0:0

W 66. minucie Łukasz Szczepaniak (Chrobry Głogów) nie wykorzystał rzutu karnego (Semir Bukvić obronił).

Chrobry Głogów: Amadeusz Skrzyniarz - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Michał Szałek, Adam Samiec, Karol Danielak, Mateusz Hałambiec, Krzysztof Ulatowski (85' Welin Damjanow), Mateusz Janeczko (72' Daniel Ciechański), Krystian Pieczara, Łukasz Szczepaniak.

Warta Poznań: Semir Bukvić - Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński, Artur Marciniak, Adrian Bartkowiak (76' Mateusz Pogonowski), Dominik Chromiński, Błażej Nowak, Michał Goliński, Michał Ciarkowski, Paweł Piceluk (73' Karol Gregorek).

Żółte kartki: Michał Ilków-Gołąb, Michał Szałek (Chrobry) oraz Dominik Chromiński, Adrian Bartkowiak (Warta).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 1200.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.