Pogoń Siedlce samotnym liderem - wyniki niedzielnych meczów 24. kolejki gr. wschodniej II ligi

Niedziela rozpoczęła się emocjonującym meczem w Łowiczu, który zakończył się podziałem punktów. Na koniec dnia remis padł także w Mielcu.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Pelikan Łowicz wciąż nie może odnieść zwycięstwa na domowym obiekcie w tym roku. W niedzielę łowiczanie podzielili się punktami z Olimpią Zambrów. Emocje w tym meczu dostarczyła tylko druga połowa. Zaczęła się od bramki zdobytej przez Adriana Świątka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Łowiczanie przeważali, ale marnowali sytuacje i w efekcie do wyrównania doprowadził Michał Hryszko, a bramkę również przyniósł stały fragment gry. Dwanaście minut przed końcem Pelikan ponownie wyszedł na prowadzenie. Adrian Świątek po raz kolejny zmarnował dobrą okazję, ale na miejscu był Patryk Bojańczyk i dobił ten strzał. W samej końcówce fatalnie zachował się jednak Patryk Pomianowski. Rezerwowy zawodnik Ptaków stracił piłkę we własnym polu karnym, a potem sfaulował rywala. Obejrzał za to czerwoną kartkę, a po chwili rzut karny wykorzystał Michał Steć.

Sąsiedzi z tabeli rywalizowali w Limanowej, tamtejsza Limanovia zmierzyła się ze Stalą Rzeszów. Gospodarze znakomicie rozpoczęli mecz. Już w 2. minucie piękną bramkę zdobył Damian Majcher, który wcześniej ograł dwóch rywali. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bliski szczęścia był Piotr Prędota, ale w zamieszaniu podbramkowym trafił tylko w słupek. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze i szybko podwyższyli na 2:0 za sprawą trafienia Arkadiusza Serafina. Sześć minut później gracz Limanovii osłabił jednak swój zespół, gdy wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. W 66. minucie Łukasz Jamróz zdobył bramkę kontaktową. Pomimo gry w przewadze rzeszowianie nie doprowadzili do wyrównania. Najlepszą szansę zmarnował Łukasz Szczoczarz. Napastnik gości będąc tuż przed bramką nie trafił czysto w piłkę i bramkarz do spółki z obrońcą zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

Siarka Tarnobrzeg zremisowała w Mielcu ze Stalą i wobec tego samotnym liderem II ligi po tej kolejce będzie Pogoń Siedlce. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu niefortunnie interweniował Łukasz Nadolski i pokonał własnego bramkarza. Wynik meczu został ustalony już w 32. minucie. Do siatki trafił Dominik Buras. Do końca meczu obie strony atakowały, ale groźniejsze akcje mieli gospodarze. Sytuację sam na sam zmarnował Daniel Koczon, a z bliska przestrzelił Sebastian Łętocha. W końcówce gracze Siarki zdołali skierować piłkę do bramki, ale arbitrzy gola nie uznali odgwizdując spalonego. Goście kończyli w "10". Za dwie żółte kartki z murawy wyleciał Tomasz Persona.

Wyniki niedzielnych meczów 24. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Pelikan Łowicz - Olimpia Zambrów 2:2 (0:0)
1:0 - Świątek 47'
1:1 - Hryszko 60'
2:1 - Bojańczyk 78'
2:2 - Steć 87' (k.)

Limanovia Limanowa - Stal Rzeszów 2:1 (1:0)
1:0 - Majcher 2'
2:0 - Serafin 47'
2:1 - Jamróz 65'

Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:1) 1:0 - Nadolski 15' 1:1 - Buras 32'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!