Pogoń i Siarka bliżej awansu, zacięty bój o utrzymanie - wyniki sobotnich meczów 25. kolejki gr. wschodniej II ligi

Nie ma mocnych na Pogoń Siedlce i Siarkę Tarnobrzeg. Zespoły te pewnie kroczą do I ligi i praktycznie, co kolejkę, zwiększają swoją przewagę nad resztą. Zacięty jest także bój o utrzymanie.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Siarka Tarnobrzeg skromnie pokonała Olimpię Elbląg. Gola na wagę trzech punktów zdobył na początku drugiej połowy Marcin Figiel wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie. Dla tarnobrzeżan było to czwarte z rzędu zwycięstwo na domowym obiekcie.

Mnóstwo emocji dostarczyło spotkanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Świt trzykrotnie prowadził z Limanovią, ale goście za każdym razem odrabiali straty. Najpierw do siatki trafił Damian Szuprytowski, który minął dwóch rywali i bramkarza. Tuż przed przerwą precyzyjnym strzałem w okienko, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, wyrównał Arkadiusz Garzeł. W drugą połowę dobrze weszli gospodarze, Przemysław Szabat wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Szybko, bo siedem minut później odpowiedział jednak Paweł Pyciak. Gdy na cztery minuty przed końcem Szabat wykorzystał fatalny błąd bramkarza i po raz kolejny wyprowadził Świt na prowadzenie wydawało się, że goście już nie zdążą odpowiedzieć. Jednak jeszcze w regulaminowym czasie gry dobre dogranie z rzutu wolnego wykorzystał Wojciech Dziadzio.

Ciekawy mecz, z dużą ilością sytuacji bramkowych obejrzeli kibice w Rzeszowie, gdzie Stal grała z Motorem. Lepiej rozpoczęli gospodarze, gdy w 13. minucie pięknego gola zdobył Rafał Lisiecki. Stal przeważała, ale w 26. minucie mogli wyrównać goście. Głową strzelał Komor, a piłkę z linii bramkowej wybił Maciej Maślany. Po chwili jednak było już 1:1. Do piłki ponownie doszedł Aleksander Komor, ale tym razem już mu nikt nie przeszkodził. Dziesięć minut później goście już prowadzili. Nieporadność obrońców skrzętnie wykorzystał Maciej Tataj. Goście wyrównali zaraz po wznowieniu gry, a znów wysokimi umiejętnościami popisał się Lisiecki. W 68. minucie Lisiecki po raz trzeci skierował piłkę do bramki, ale tym razem arbiter gola nie uznał odgwizdując spalonego. Od 81. minuty Motor grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Marcina Zontka.

Wysokie zwycięstwo po bardzo dobrym meczu odniosła Pogoń Siedlce. Lider rozgrywek nie dał żadnych szans Stali Mielec. Jako pierwszy do siatki trafił Adrian Dziubiński wykańczając dobrą akcję Wojciecha Wociala. Gospodarze swoją wyższość w pełni udowodnili po przerwie. W 53. minucie znów znakomicie podawał Wocial, a Samuelson Odunka wykorzystał sytuację sam na sam. Siedem minut później było już 3:0. Długie podanie przejął w polu karnym Cezary Demianiuk i pomimo asysty obrońcy zdołał skutecznie uderzyć. Kropkę nad "i" w doliczonym czasie gry postawił Jarosław Ratajczak wykorzystując dobre podanie na wolne pole od Łukasza Wójcika.

Dawno nie wygrywały już drużyny Stali Stalowa Wola oraz Olimpii Zambrów. W sobotę stanęły naprzeciwko siebie, a ich rywalizacja zakończyła się... podziałem punktów. Piłkarze obu ekip myślami byli już chyba przy świątecznych stołach bowiem mecz stał na bardzo niskim poziomie. Spotkanie mogło lepiej skończyć się dla gospodarzy. W 89. minucie piłka przypadkowo trafiła do Damiana Judy, który huknął bez namysłu, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła najsłabsza drużyna, przed tą kolejką, w II lidze. Radomiak Radom pokonał Pelikana Łowicz, który grał bojaźliwie, apatycznie i przez cały mecz przeprowadził jedną groźną akcję, która i tak nie zakończyła się strzałem. Gospodarze zagrali niewiele lepiej. Co prawda prowadzili grę i częściej gościli pod polem karnym rywala, ale przemyślanych akcji również było niewiele. Jedyna bramka padła na kwadrans przed końcem. Z ponad 20 metrów precyzyjnie uderzył Marcin Orłowski i zapewnił trzy punkty gospodarzom, którzy dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnią lokatę w tabeli.

Wyniki sobotnich meczów 25. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Figiel 49'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Limanovia Limanowa 3:3 (1:1)

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!