Niespodziewana klęska Siarki - wyniki 26. kolejki gr. wschodniej II ligi

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo w meczu z Siarką Tarnobrzeg odniósł Znicz Pruszków. W środę nie grał lider z Siedlec. Mecz z udziałem Pogoni został przełożony na następny tydzień.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Starcie drużyn z dołu tabeli, które nie mają już za dużych szans na utrzymanie lepiej skończyło się dla Garbarni Kraków. Krakowianie pokonali Olimpię Zambrów na jej terenie. Zwycięskiego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Marcin Pluta. Dla zambrowian była to już czwarta domowa porażka w tym roku.

Szybko, bo już po dwóch meczach, została przerwana seria zwycięstw Radomiaka Radom. Spotkanie radomian z Limanovią dostarczyło jednak wielu kontrowersji. W 58. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Arkadiuszu Serafinie. Skutecznie wykonał go Wojciech Dziadzio, ale arbiter gola nie uznał, bo zbyt szybko w pole karne wbiegli gracze gospodarzy. Nie zarządził jednak powtórki, a nakazał bramkarzowi wznowienie gry od bramki. Kwadrans później sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy tym razem dopatrując się zagrania ręką jednego z radomian. "Jedenastkę" znów wykorzystał Dziadzio i tym razem gol został uznany. Dzięki temu zwycięstwu Limanovia awansowała aż na 3. miejsce w tabeli.

Pierwsze zwycięstwo na domowym stadionie odniósł w tym roku Pelikan Łowicz. Biało-zieloni uporali się ze Stalą Stalowa Wola. Gospodarzom z pewnością pomógł fakt, że ostatnie półgodziny grali z przewagą jednego gracza. Z boiska wyleciał Mateusz Kantor. Biało-zieloni oba gole zdobyli grając w przewadze i dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się gracze rezerwowi.

Niezbyt ciekawy mecz zakończony bezbramkowym remisem obejrzeli kibice w Legionowie. Gospodarze podzielili się punktami z Wigrami Suwałki. Goście za zdobyty punkt powinni dziękować przede wszystkim Karolowi Salikowi. Golkiper przyjezdnych wielokrotnie ratował swój zespół od utraty bramki.

Wciąż w utrzymanie wieżą w Lublinie. Motor pokonał najsłabszy obecnie w lidze Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowało 120 sekund w drugiej połowie. W tym czasie dwukrotnie do bramki trafiał Damian Kądzior.

Nudny mecz, ale za to szczęśliwie zakończony dla gospodarzy, oglądali kibice w Puławach. Wisła pokonała próbującą wydostać się ze strefy spadkowej Stal Rzeszów. Gospodarze prowadzili już 2:0 po dwóch golach Michała Palucha. Goście zdobyli gola kontaktowego dziesięć minut przed końcem. Do siatki trafił skuteczny w ostatnich meczach Rafał Lisiecki, ale tego dnia rzeszowian nie było stać na nic więcej.

Największa niespodzianka padła na koniec dnia. Znicz Pruszków niespodziewanie zdeklasował wicelidera z Tarnobrzegu. Pruszkowianie z Siarką prowadzili do przerwy 1:0. W 37. minucie Karol Grudniewski był tam gdzie być powinien i dobił strzał jednego z partnerów do pustej bramki. W kolejnych minutach Znicz nadal przeważał, ale napastnicy pomimo wielu szans nie potrafili pokonać bramkarza. W 66. minucie z pomocą przyszedł im Bartłomiej Makowski, który po dośrodkowaniu z rożnego interweniował na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Dwie minuty później goście powinni zdobyć gola kontaktowego. Marcin Figiel zmarnował jednak rzut karny, a nieskuteczna była również jego dobitka. W końcówce gospodarze dobili przeciwnika zadając im jeszcze dwa ciosy po szybkich kontratakach.