Niespodziewana klęska Siarki - wyniki 26. kolejki gr. wschodniej II ligi

Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo w meczu z Siarką Tarnobrzeg odniósł Znicz Pruszków. W środę nie grał lider z Siedlec. Mecz z udziałem Pogoni został przełożony na następny tydzień.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Starcie drużyn z dołu tabeli, które nie mają już za dużych szans na utrzymanie lepiej skończyło się dla Garbarni Kraków. Krakowianie pokonali Olimpię Zambrów na jej terenie. Zwycięskiego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Marcin Pluta. Dla zambrowian była to już czwarta domowa porażka w tym roku.

Szybko, bo już po dwóch meczach, została przerwana seria zwycięstw Radomiaka Radom. Spotkanie radomian z Limanovią dostarczyło jednak wielu kontrowersji. W 58. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Arkadiuszu Serafinie. Skutecznie wykonał go Wojciech Dziadzio, ale arbiter gola nie uznał, bo zbyt szybko w pole karne wbiegli gracze gospodarzy. Nie zarządził jednak powtórki, a nakazał bramkarzowi wznowienie gry od bramki. Kwadrans później sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy tym razem dopatrując się zagrania ręką jednego z radomian. "Jedenastkę" znów wykorzystał Dziadzio i tym razem gol został uznany. Dzięki temu zwycięstwu Limanovia awansowała aż na 3. miejsce w tabeli.

Pierwsze zwycięstwo na domowym stadionie odniósł w tym roku Pelikan Łowicz. Biało-zieloni uporali się ze Stalą Stalowa Wola. Gospodarzom z pewnością pomógł fakt, że ostatnie półgodziny grali z przewagą jednego gracza. Z boiska wyleciał Mateusz Kantor. Biało-zieloni oba gole zdobyli grając w przewadze i dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się gracze rezerwowi.

Niezbyt ciekawy mecz zakończony bezbramkowym remisem obejrzeli kibice w Legionowie. Gospodarze podzielili się punktami z Wigrami Suwałki. Goście za zdobyty punkt powinni dziękować przede wszystkim Karolowi Salikowi. Golkiper przyjezdnych wielokrotnie ratował swój zespół od utraty bramki.

Wciąż w utrzymanie wieżą w Lublinie. Motor pokonał najsłabszy obecnie w lidze Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowało 120 sekund w drugiej połowie. W tym czasie dwukrotnie do bramki trafiał Damian Kądzior.

Nudny mecz, ale za to szczęśliwie zakończony dla gospodarzy, oglądali kibice w Puławach. Wisła pokonała próbującą wydostać się ze strefy spadkowej Stal Rzeszów. Gospodarze prowadzili już 2:0 po dwóch golach Michała Palucha. Goście zdobyli gola kontaktowego dziesięć minut przed końcem. Do siatki trafił skuteczny w ostatnich meczach Rafał Lisiecki, ale tego dnia rzeszowian nie było stać na nic więcej.

Największa niespodzianka padła na koniec dnia. Znicz Pruszków niespodziewanie zdeklasował wicelidera z Tarnobrzegu. Pruszkowianie z Siarką prowadzili do przerwy 1:0. W 37. minucie Karol Grudniewski był tam gdzie być powinien i dobił strzał jednego z partnerów do pustej bramki. W kolejnych minutach Znicz nadal przeważał, ale napastnicy pomimo wielu szans nie potrafili pokonać bramkarza. W 66. minucie z pomocą przyszedł im Bartłomiej Makowski, który po dośrodkowaniu z rożnego interweniował na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Dwie minuty później goście powinni zdobyć gola kontaktowego. Marcin Figiel zmarnował jednak rzut karny, a nieskuteczna była również jego dobitka. W końcówce gospodarze dobili przeciwnika zadając im jeszcze dwa ciosy po szybkich kontratakach.

Wyniki 26. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Olimpia Zambrów - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Pluta 65'

Limanovia Limanowa - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
1:0 - Dziadzio 77' (k.)

Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
1:0 - Kosiorek 75'
2:0 - Fabijański 90+1'

Legionovia Legionowo - Wigry Suwałki 0:0

Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)
1:0 - Kądzior 78'
2:0 - Kądzior 80'

Wisła Puławy - Stal Rzeszów 2:1 (1:0)
1:0 - Paluch 25'
2:0 - Paluch 52'
2:1 - Lisiecki 79'

Znicz Pruszków - Siarka Tarnobrzeg 4:0 (1:0)

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!