Premiership: Chelsea zmiotła Sunderland, Arsenal przegrał ze Stoke

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sensacyjna porażka Arsenalu Londyn ze Stoke City (1:2) to największe wydarzenie sobotnich spotkań 11. kolejki Premiership. Bez problemu wygrała Chelsea Londyn, która pokonała Sunderland aż 5:0. Zwyciężył również Manchester United, ale z kłopotami. Czerwone Diabły pokonały Hull City 4:3.

Arsenal Londyn przystępował do meczu ze Stoke City po remisie 4:4 z Tottenhamem Hotspur. Emmanuel Adebayor przyznał, że z taką formą Kanonierzy nie sięgną po komplet punktów. Teraz rywal był dużo słabszy, bo na Brittania Stadium podopieczni Arsene Wengera zagrali ze Stoke. Jednak w 11. minucie to gospodarze zdobyli bramkę. Po wrzucie z atutu do siatki Kanonierów trafił Ricardo Fuller, strzelając swojego drugiego gola z rzędu. Arsenal nie miał przygniatającej przewagi, a w drugiej połowie stracił drugą bramkę.

Nie wytrzymał Robin van Persie, który na boisku pojawił się kilka minut wcześniej. Holender uderzył łokciem Thomasa Sorensena, a sędzia wyrzucił go z boiska. Arsenal tego dnia było stać tylko na honorowego gola. Padł on w doliczonym czasie gry, a jego autorem był Gael Clichy. Arsenal spadł na czwarte miejsce, a na trzecią lokatę awansował Manchester United.

Czerwone Diabły podejmowały na Old Trafford innego beniaminka ligi - Hull City. Tym razem Tomasz Kuszczak został odesłany na trybuny, a gospodarze już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo. Kiedy w 57. minucie Nemanja Vidic strzelił gola na 4:1 dla MU, wydawało się, że sir Alex Ferguson może wygodnie rozsiąść się na swoim miejscu, bo Czerwonym Diabłom nic już nie grozi. Był w błędzie. Najpierw Bernard Mendy zdobył gola, a osiem minut przed końcem Geovanni wykorzystał rzut karny i zrobiło się tylko 4:3 dla MU. Hull w końcówce próbowało zdobyć bramkę na wagę punktu, ale ta sztuka Tygrysom się nie udała. Trzeba jednak pochwalić piłkarzy Hull za ambicję, chociaż jest to ich druga porażka z rzędu.

Na Stamford Bridge koncert gry dała Chelsea Londyn. Pierwszoplanową postacią był Nicolas Anelka. Jednak w 27. minucie to Alex otworzył wynik spotkania. Kolejne minuty należały do Francuza. Anelka ustrzelił bowiem hat-trick i żegnany był owacją na stojąco. The Blues wygrali ostatecznie aż 5:0. Na murawie pojawił się Didier Drogba, który wyleczył już uraz kolana i teraz powoli wraca do meczowego rytmu. W barwach Chelsea na boisku zameldował się również Mineiro, dla którego był to debiut w barwach The Blues.

Fatalną serię na Goodison Park przerwał Everton. The Toffees w tym sezonie nie wygrali w lidze na swoim boisku. Tak było do soboty. Gol Louisa Sahy z 87. minuty zapewnił im skromne zwycięstwo nad Fulham Londyn. Warto dodać, że dla Francuza była to pierwsza bramka od momentu transferu z Manchesteru United. Złą serię przerwało także Wigan Athletic. The Latics pokonali na Fratton Park faworyzowane Portsmouth. Zwycięstwo zapewnił Wigan Emile Heskey, bo to on w drugiej doliczonej minucie zdobył bramkę na 2:1.

W hicie kolejki Tottenham Hotspur pokonał Liverpool 2:1 i The Reds nie wrócili na fotel lidera. Jednak to Liverpool prowadził od trzeciej minuty, gdy mocnym strzałem popisał się Dirk Kuyt. W drugiej połowie bardzo dobre okazje miał Steven Gerrard, ale ich nie wykorzystał. W 70. minucie Jamie Carragher skierował futbolówkę do własnej siatki, a w doliczonym czasie gry padło rozstrzygnięcie. Rezerwowy Roman Pawluczenko zmusił Jose Reinę do kapitulacji. Tottenham mimo zwycięstwa nadal znajduje się w strefie spadkowej. Jednak od momentu zwolnienia Juande Ramosa Koguty wygrały 2 mecze oraz zremisowały z Arsenalem 4:4.