Lider rozstrzelany, łabędzi śpiew Motoru - wyniki 28. kolejki gr. wschodniej II ligi

Fatalnie w sobotę zaprezentował się lider z Siedlec. Pogoń została zmiażdżona przez Legionovię. Skorzystała na tym Siarka Tarnobrzeg, która objęła przewodnictwo w grupie wschodniej II ligi.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Pierwszy mecz tej serii gier rozegrano już w piątek. Drugiej porażki w tym roku doznała Concordia Elbląg. Najbardziej międzynarodowy zespół w II lidze przegrał w Pruszkowie. Znicz zwyciężył po dość nudnawym widowisku 2:0. Gospodarze wykorzystali swoje nieliczne sytuacje bramkowe, a łupem bramkowym podzielili się Marcin Rackiewicz i Adrian Paluchowski.

Fantastyczny mecz rozegrała Legionovia, która wręcz ośmieszyła lidera z Siedlec. Gospodarze już po niespełna kwadransie gry objęli prowadzenie. Długie podanie wykorzystał Dawid Ryndak. Rozdrażniona Pogoń ruszyła do odrabiania strat i gościom udało się to uczynić po 20 minutach gry. Samuelson Odunka przejął zbyt krótkie podanie Marka Lendziona do bramkarza i na raty pokonał golkipera. Później na murawie istnieli już tylko gospodarze. 60 sekund później ponownie objęli prowadzenie. Adam Czerkas przeprowadził indywidualną akcję i wyłożył piłkę Antonio Calderonowi. Hiszpan bez trudu wykorzystał tę szansę. Jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Czerkas - były gracz Pogoni, który po tym trafieniu nie fetował gola. Po przerwie Legionovia nadal wyraźnie dominowała i dołożyła rywalom jeszcze dwie bramki, wygrywając ostatecznie 5:1.

Kompletnie bezbarwne widowisko obejrzeli kibice w Puławach. Tamtejsza Wisła bezbramkowo zremisowała z przedostatnim w tabeli Radomiakiem Radom. Pomimo tego, Duma Powiśla nadal plasuje się na wysokim, piątym miejscu w tabeli.

Długo jak równy z równym z wiceliderem z Tarnobrzega walczyła Olimpia Zambrów. Jednak w 40. minucie Michał Steć ujrzał drugą żółtą kartkę i goście kończyli w osłabieniu. Siarka wykorzystała to w drugiej połowie i zaaplikowała rywalom trzy bramki. Dzięki tej wygranej i potknięciu Pogoni, tarnobrzeżanie zasiedli na fotelu lidera.

W końcu zwycięstwo, i to przekonujące, odniósł Motor Lublin. Lublinianie pokonali, trzecią przed tą serią gier, Limanovię. Gospodarze niemal przez cały mecz mieli pod kontrolą boiskowe wydarzenia, a skutecznością popisał się Maciej Tataj - autor hat-tricka. Lublinianie rozbili rywala aż 4:1, ale nadal ich szanse na utrzymanie są raczej tylko matematyczne.

Po raz kolejny zawiodła Stalówka. Stal przegrała u siebie z Wigrami Suwałki, które rozegrały pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Zbigniewa Kaczmarka. Mecz od początku był ciekawy, ale bramki padały po przerwie. Chwilę po wznowieniu gry do siatki trafił Tomasz Tuttas, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie. Ostatni kwadrans gospodarze grali w osłabieniu. Arbiter wyrzucił z boiska Wojciecha Fabianowskiego, chociaż wydaje się, że była to zbyt pochopna decyzja. Cztery minuty później było już 2:0. Gola zdobył Sebastian Radzio wykorzystując błąd obrońcy. W doliczonym czasie gry Stalówka mogła zmniejszyć rozmiary porażki, ale rzut karny zmarnował Wojciech Reiman.

Stalowowolanie spadli do strefy spadkowej, a wydostała się z niej Olimpia Elbląg. Elblążanie pokonali w bardzo ważnym meczu 2:0 Stal Rzeszów. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, gdy już w 7. minucie Tomasz Sedlewski wykorzystał sytuację sam na sam. Pół godziny później powinien być remis, ale rzut karny zmarnował Szymon Kaźmierowski. Na gościach zemściło się to w 68. minucie. Kamil Graczyk zmarnował rzut karny, ale po chwili się poprawił i skutecznie dobił swoje pierwsze uderzenie.

Wyniki 28. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Znicz Pruszków - Concordia Elbląg 2:0 (1:0)
1:0 - Rackiewicz 29'
2:0 - Paluchowski 74'

Legionovia Legionowo - Pogoń Siedlce 5:1 (3:1)

Wisła Puławy - Radomiak Radom 0:0

Olimpia Zambrów - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:0)
0:1 - Baran 55'
0:2 - Koczon 80'
0:3 - Truszkowski 83' (k.)

Motor Lublin - Limanovia Limanowa 4:1 (1:0)
1:0 - Tataj 33'
2:0 - Karwan 53'
2:1 - Komorek 69'
3:1 - Tataj 74'
4:1 - Tataj 86'

Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki 0:2 (0:0)
0:1 - Tuttas 49'
0:2 - Radzio 78'

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 2:0 (1:0) 1:0 - Sedlewski 7' 2:0 - Graczyk 69'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!