Lider na kolanach! - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - PGE GKS Bełchatów

Spotkanie pomiędzy przedostatnią drużyną z Rybnika a liderem z Bełchatowa zakończyło się niemałą niespodzianką. Miejscowy Energetyk ROW pokonał ekipę Kamila Kieresia 2:0 po bramkach Muszalika i Cisse.

Beata Fojcik
Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce bełchatowian w 8. minucie gry, kiedy po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy GKS-u. Chwilę później Kamil Kostecki zagrał do dobrze wchodzącego w szesnastkę Sławomira Szarego, który przegrał rywalizację z Malarzem.
W 25. minucie meczu Łukasz Wroński zgrał futbolówkę do Mateusza Maka, ten uderzył z woleja, ale świetną interwencją popisał się Antonin Bucek. W 28. minucie starcia po akcji Szymona Sobczaka sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym gości i wskazał na "wapno". Z pojedynku zwycięsko wyszedł Arkadiusz Malarz, który obronił strzał Daniela Ferugi.

Jeszcze w pierwszej połowie potyczki ROW Rybnik zadał cios do szatni. W 47. minucie gry Kostecki podał piłkę do będącego w polu karnym Mariusza Muszalika, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Brunatnych. Na przerwę drużyny udały się przy zaskakującym prowadzeniu śląskiego beniaminka.

Druga część spotkania dobrze mogła ułożyć się dla PGE GKS-u Bełchatów jednak piłkarze lidera nie wykorzystali błędu Bucka, który chwilę później wyłapał strzał Michała Maka. W 55. minucie meczu było już 2:0. Szary posłał mierzoną piłkę do Idrissy Cisse, który pokonał Malarza uderzeniem z ostrego kąta. Bełchatowianie ruszyli do ataków, ale brakowało im rozmachu, a czasem nawet pomysłu.
To był kolejny udany mecz Marcina Grolika To był kolejny udany mecz Marcina Grolika
Golkipera rybniczan nie mogły zaskoczyć próby Michała Maka i Alexisa Norambueny. W doliczonym czasie spotkania Torfiorze nie skorzystali też z bałaganu pod bramką gospodarzy i musieli pogodzić się z porażką.

Energetyk ROW Rybnik - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
1:0 - Mariusz Muszalik 45+2'
2:0 - Idrissa Cisse 55'

ROW Rybnik: Antonin Bucek - Michał Płonka, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary, Mariusz Muszalik, Hubert Otręba, Jarosław Wieczorek (19' Daniel Feruga),
Kamil Kostecki, Szymon Sobczak (90+2' Tomasz Gródek), Idrissa Cisse (82' Roland Buchała).

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Maciej Wilusz, Szymon Sawala (86' Paweł Baranowski), Alexis Norambuena, Mateusz Mak, Grzegorz Baran, Damian Szymański, Michał Mak, Łukasz Wroński (46' Michał Renusz), Daniils Turkovs (68' Hristijan Kirovski).

Żółta kartka: Mariusz Muszalik (ROW).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).