Pelikan bliżej III ligi, mielczanie wciąż w grze - wyniki niedzielnych meczów 30. kolejki gr. wschodniej II ligi

Wygrywając w Łowiczu Wigry wciąż liczą się w walce o awans do I ligi. Katastrofalne skutki może to mieć jednak dla Pelikana, który szanse na utrzymanie ma już raczej tylko matematyczne.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Świadkami zaciętego i wyrównanego meczu byli kibice w Łowiczu. Zarówno Pelikana jak i Wigry zadowalały tylko trzy punkty. Wyłącznie dzięki temu kluby mogłyby nadal myśleć o realizacji swoich celów. Piłkarze obu stron byli bardzo zdeterminowani, ale trochę groźniejsi byli przyjezdni. Swoje szanse mieli także biało-zieloni, ale w niedzielę Karol Salik spisywał się bez zarzutu. Gościom już w pierwszej połowie udało się skierować piłkę do bramki, ale Tomasz Tuttas nie mógł cieszyć się z dwunastej bramki w sezonie, bowiem sędziowie odgwizdali spalonego. Suwalczanie zwycięstwo wyszarpnęli w końcówce. Obrońcy Pelikana kompletnie zapomnieli w polu karnym o Adrianie Karankiewiczu, który popisał się skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wigry do miejsca premiowanego awansem tracą cztery punkty, ale przed nimi jeszcze mecze zarówno z Pogonią jak i Siarką. Do tego liderów czeka bezpośrednie starcie. Z kolei w Łowiczu, mało kto wierzy już w utrzymanie.
Arcyważne spotkanie wygrała Stal Mielec. Mielczanie pokonali znajdującą się tuż "nad kreską" Limanovię. Gospodarze prowadzenie objęli w pierwszej połowie, gdy rzut wolny skutecznie wykonał Krystian Getinger. Chwilę po zmianie stron z rzutu karnego podwyższył Kamil Radulj. Wynik meczu strzałem głową, pięć minut przed końcem, ustalił Piotr Gawęcki. Stal Mielec dzięki temu zwycięstwu wciąż może realnie myśleć o utrzymaniu, z kolei piłkarze z Małopolski do końca sezonu będą musieli walczyć o zachowanie ligowego bytu.

Jesteśmy na Facebook'u! Dołącz do nas!

Wyniki niedzielnych meczów 30. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
0:1 - Karankiewicz 88'

Stal Mielec - Limanovia Limanowa 3:0 (1:0) 1:0 - Getinger 35' 2:0 - Radulj 48' (k.) 3:0 - Gawęcki 85'

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!