Wigry ograły wicelidera! Radomiak kolejnym spadkowiczem - wyniki 31. kolejki gr. wschodniej II ligi

Wigry Suwałki robią co mogą, aby jeszcze w tym sezonie wywalczyć awans do I ligi. W środę ograły wicelidera na jego terenie i do miejsca premiowanego awansem tracą już tylko punkt!

Odkąd Zbigniew Kaczmarek został trenerem Wigier, suwalczanie notują same zwycięstwa i nawet nie stracili jeszcze bramki. W środę pewnie wygrali na terenie wicelidera. W pierwszej połowie spotkanie Siarki z Wigrami nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Obrona tarnobrzeżan w końcówce tej odsłony popełniła jednak błąd, który skrzętnie wykorzystał Mateusz Żebrowski. Druga połowa to zmasowane ataki gospodarzy, które nie przekładały się jednak na okazje bramkowe. Suwalczanie mądrze się bronili, a do tego w końcowej fazie meczu wypunktowali rywala. Najpierw w 83. minucie na 2:0 podwyższył Karol Mackiewicz oddając atomowy strzał z linii pola karnego. W 88. minucie gospodarzy dobił Sebastian Radzio, który wykończył zabójczą kontrę. Suwalczanie do miejsca premiowanego awansem tracą już tylko punkt, a do końca sezonu pozostały jeszcze trzy spotkania. [ad=rectangle] Kolejnym spadkowiczem po Świcie, Concordii, Garbarni i Motorze, jest Radomiak Radom. Zieloni ulegli Zniczowi Pruszków. Pruszkowianie mocno zaczęli drugą połowę i objęli prowadzenie w 55. minucie. Bramkę zdobył, niewidoczny do tego momentu, Adrian Paluchowski. Radomianie wyrównali trzynaście minut przed końcem. Po dość przypadkowej akcji do siatki trafił Marcin Orłowski. Ostatnie słowo należało do gości. O porażce i zarazem definitywnym spadku z II ligi, zadecydowała nieudana pułapka ofsajdowa, którą bez trudu wykorzystał Andrzej Niewulis.

Mecz za "sześć punktów" przegrała Stal Rzeszów. Rzeszowianie wysoko ulegli Olimpii Zambrów, która ostatnio spisuje się dobrze, ale za dużych szans na utrzymanie nie ma. Zambrowianie świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w 3. minucie Kamil Zapolnik wykorzystał dośrodkowanie Michała Hryszki. W następnej fazie meczu gospodarze stworzyli sobie wiele okazji, ale wszystkie marnowali. Piotr Prędota skierował piłkę do siatki, ale był na spalonym. Indolencja strzelecka zemściła się na gospodarzach w 68. minucie, gdy do siatki znów trafił Zapolnik. Rzeszowianie zostali pogrążeni tuż przed końcem. Wykorzystując rzut karny uczynił to Michał Poduch. Wcześniej czerwoną kartkę za faul w "szesnastce" otrzymał Dominik Bednarczyk.

Słabą formę w tym sezonie potwierdza Motor Lublin. Lublinianie przegrali już 15. mecz w bieżących rozgrywkach. Tym razem ulegli, po niezbyt interesującym widowisku, Stali Mielec. Jedyny gol w tym meczu padł w 28. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie między dwóch obrońców wykorzystał Damian Skiba.

Remisem zakończyło się starcie walczących o utrzymanie Limanovii Limanovia i Olimpii Elbląg. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Arkadiusz Garzeł dał prowadzenie gospodarzom wykorzystując rzut karny. Wcześniej faulowany przez bramkarza był Arkadiusz Serafin. Przyjezdni wyrównali dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Patryk Sokołowski.

Ze strefy spadkowej wydostała się Stal Stalowa Wola. Stalowowolanom trudno grało się w Elblągu z Concordią. Gospodarze stwarzali sobie okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Po godzinie gry to Stalówka objęła prowadzenie. Sytuację sam na sam wykorzystał Tomasz Płonka. Od tego momentu goście zaczęli wyraźnie przeważać. Trzy minuty przed końcem wynik meczu na 2:0 ustalił Wojciech Reiman popisując się kapitalnym strzałem z wolnego z kilkudziesięciu metrów.

Wydaje się, że spokojnie do I ligi zmierza Pogoń Siedlce. Lider, zgodnie z oczekiwaniami, pokonał na własnym boisku Garbarnię Kraków. Siedlczanie prowadzenie objęli po dobrze rozegranym rzucie rożnym, który wykończył strzałem z bliska Łukasz Zaniewski. W drugiej połowie trzy punkty gospodarzom zapewnił Wojciech Wocial popisując się ładną indywidualną akcją.

Wszystko wskazuje na to, że do grona spadkowiczów dołączy w najbliższym czasie Pelikan Łowicz. Łowiczanie nie potrafią wygrać od pięciu kolejek. Biało-zieloni przegrali z Wisłą Puławy, która jest już bardzo bliska utrzymania. Do III ligi łowiczanie... przybliżają się sami. Kwadrans przed końcem meczu w Puławach piłkę do własnej bramki skierował Krzysztof Brodecki. Doświadczony stoper Ptaków nie poradził sobie z pressingiem Arkadiusza Maksymiuka, chwilę wcześniej w słupek trafił Cwetan Filipow.

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu tej kolejki. Szóstej porażki z rzędu doznał Świt Nowy Dwór Mazowiecki i znów dał się skompromitować. Tym razem w pojedynku derbowym z Legionovią. Przyjezdni objęli prowadzenie za sprawą Antonio Calderona, który popisał się kapitalnym strzałem sprzed pola karnego. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Taras Romanczuk, także uderzając z dystansu. Legionowianie dobili nowodworzan w ostatnich minutach spotkania. Do siatki trafiali Dawid Ryndak oraz Adam Czerkas.

Jesteśmy na Facebook'u! Dołącz do nas!

Wyniki 31. kolejki gr. wschodniej II ligi: Siarka Tarnobrzeg - Wigry Suwałki 0:3 (0:1)

0:1 - Żebrowski 42' 0:2 - Mackiewicz 83' 0:3 - Radzio 88'

Radomiak Radom - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)

0:1 - Paluchowski 55' 1:1 - Orłowski 77' 1:2 - Niewulis 90+1'

Stal Rzeszów - Olimpia Zambrów 0:3 (0:1)

0:1 - Zapolnik 3' 0:2 - Zapolnik 67' 0:3 - Poduch 87' (k.)

Motor Lublin - Stal Mielec 0:1 (0:1)

0:1 - Skiba 28'

Limanovia Limanowa - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

1:0 - Garzeł 68' (k.) 1:1 - Sokołowski 90+5'

Concordia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)

0:1 - Płonka 61' 0:2 - Reiman 87'

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)

1:0 - Zaniewski 22' 2:0 - Wocial 64'

Wisła Puławy - Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)

1:0 - Brodecki 75' (sam.)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo 0:4 (0:2)

0:1 - Calderon 33' 0:2 - Romanczuk 45' 0:3 - Ryndak 84' 0:4 - Czerkas 90'

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!