Przed MŚ 2014: Anglicy pudłowali i znów nie wygrali, Amerykanie lepsi od Nigerii

Po remisie z Ekwadorem zespół Roya Hodgsona nie zdołał pokonać innego uczestnika MŚ, Hondurasu. Trafienia Jozy'ego Altidore'a pozwoliły reprezentacji USA wygrać z Nigerią.

Konrad Kostorz

30 maja Synowie Albionu pewnie pokonali na Wembley Peru 3:0, ale po przylocie na kontynent amerykański nie radzą sobie już tak dobrze. Z Ekwadorem kadra Roya Hodgsona zremisowała 2:2, zaś Honduranie w Miami zachowali przeciwko Anglikom czyste konto.

W pierwszej odsłonie meczu najlepszej okazji nie wykorzystał Daniel Sturridge. Snajper Liverpoolu w 21. minucie stanął oko w oko z Noelem Valladeresem i oddał strzał obok słupka. Po zmianie stron na listę strzelców powinien wpisać się Danny Welbeck, jednak jego próbę w świetnym stylu obronił golkiper. Poza dwiema wskazanymi sytuacjami Wyspiarze nie mieli klarownych okazji do pokonania Valladeresa, mimo że Honduras od 65. minuty musiał radzić sobie w "10" po czerwonej kartce Brayana Beckelesa. Warto odnotować, że w kadrze meczowej Anglików zabrakło narzekającego na uraz Alexa Oxlade-Chamberlaina.
Amerykanie rozegrali trzeci pojedynek kontrolny i po raz trzeci cieszyli się ze zwycięstwa. Po pokonaniu 2:0 Azerbejdżanu i 2:1 Turcji kadrowicze Juergena Klinsmanna okazali się lepsi od Nigerii. Na wygraną zapracował przede wszystkim Jozy Altidore z angielskiego Sunderlandu, który najpierw wykorzystał idealne podanie Fabiana Johnsona, a w drugiej połowie po indywidualnej akcji zaskoczył Vincenta Enyeamę.