Sparingowo: Remis Wisły Kraków z MSK Żylina

W piątym sparingu w czasie przygotowań do sezonu Wisła Kraków zremisowała 1:1 z 9. zespołem słowackiej ekstraklasy MSK Żylina. Kontuzji mięśnia uda w czasie meczu nabawił się Paweł Brożek.

Maciej Kmita

Wisła objęła prowadzenie w 20. minucie po zgrabnym ataku prawą stroną. Najpierw Arkadiusz Głowacki zagrał w trójkącie z Emmanuelem Sarkim, który podał prostopadle do Semira Stilicia, a ten przekazał piłkę Brożkowi. "Brozio" położył na ziemię Patrika Le Gianga i wpakował piłkę do pustej bramki Żyliny. To czwarty gol 31-latka w czasie przygotowań.

Słowacy wyrównali w 34. minucie, gdy źle zagraną przez Głowackiego piłkę przed polem karnym przejął Jaroslav Mihalik i pokonał Michała Buchalika precyzyjnym strzałem z 18 metrów.
W II połowie na placu gry nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Wydarzeniem meczu był jednak uraz Pawła Brożek. Snajper Wisły w 58. minucie wystartował do piłki, ale poczuł ból w udzie i od razu z boiska udał się na ławkę rezerwowych.

Był to piąty sparing Wisły w letnim okresie przygotowawczym. Wcześniej Biała Gwiazda pokonała BKS Bochnia (2:0), MFK Rużomberok (5:0) i 1. FC DAC Dunajska Streda (1:0) oraz zremisowała z z MFK Karvina (1:1). W środę w Myślenicach krakowianie zmierzą się z II-ligowym Zagłębiem Sosnowiec.