Sparingowo: Lechia Gdańsk wypunktowała Górnika Zabrze

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach Górnik Zabrze przegrał z Lechią Gdańsk 1:3. Bramki dla ekipy z Trójmiasta zdobyli Stojan Vranjes, Maciej Makuszewski oraz samobójczą Seweryn Gancarczyk.

Szymon Mierzyński
Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg, ale znacznie konkretniejsi w swoich poczynaniach byli lechiści, którym już w 19. minucie udało się objąć prowadzenie. Błażej Augustyn popełnił błąd we własnym polu karnym, w efekcie musiał się ratować faulem na Zaurze Sadajewie. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Stojan Vranjes i pewnym uderzeniem w prawy róg pokonał zmylonego Pavelsa Steinborsa.

Po utracie gola Górnik rzucił się do ataku, mimo to drugi cios zadali gdańszczanie. Sadajew dośrodkował spod końcowej linii do Macieja Makuszewskiego, a ten - czekając na 5. metrze - nie miał żadnych problemów z pokonaniem golkipera Trójkolorowych.

Do przerwy było 0:2, zaś po zmianie stron wreszcie dobre sytuacje zaczął stwarzać Górnik. Już w 47. minucie potężnym strzałem w słupek trafił Bartosz Iwan, a po chwili Trela obronił uderzenie Romana Gergela z rzutu wolnego.
Nadeszła jednak 60. minuta i na tablicy wyników było już 0:3. Bartłomiej Pawłowski wypatrzył w polu karnym Sadajewa i dość precyzyjnie do niego dośrodkował. We wszystko wmieszał się jeszcze Seweryn Gancarczyk i to po jego niefortunnej interwencji futbolówka wpadła do siatki.

Górnik zdołał ostatecznie zmniejszyć rozmiary porażki i również stało się to po trafieniu samobójczym. Zaliczył je Rafał Janicki po tym jak z prawej strony boiska groźnie zacentrował Dzikamai Gwaze.

Podopieczni Joaquima Machado triumfowali 3:1, pokazując zdecydowanie lepszy futbol niż kilka dni wcześniej przeciwko Lechowi Poznań, gdy polegli 0:3. Zabrzanie powodów do zadowolenia nie mają, choć trzeba przyznać, że wynik jest nieco za wysoki.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
0:1 - Stojan Vranjes (k.) 19'
0:2 - Maciej Makuszewski 30'
0:3 - Seweryn Gancarczyk (sam.) 60'
1:3 - Rafał Janicki (sam.) 71'

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors (63' Grzegorz Kasprzik) - Adam Danch (67' Dominik Sadzawicki), Błażej Augustyn (67' Ołeksandr Szeweluchin), Seweryn Gancarczyk (67' Maciej Mańka), Przemysław Oziębała (31' Dzikamai Gwaze), Radosław Sobolewski (67' Robert Jeż), Roman Gergel (67' Szymon Drewniak), Dawid Plizga (32' Armin Cerimagić, 75' Szymon Sobczak), Rafał Kurzawa (67' Łukasz Madej), Rafał Kosznik (67' Maciej Małkowski), Bartosz Iwan (75' Wojciech Łuczak).

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela - Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković (67' Mavroudis Bougaidis), Maciej Makuszewski (71' Piotr Grzelczak), Ariel Borysiuk (86' Adam Dźwigała), Stojan Vranjes (77' Daniel Łukasik), Piotr Wiśniewski (60' Przemysław Frankowski), Bartłomiej Pawłowski (80' Danijel Aleksić), Zaur Sadajew (80' Diogo Ribeiro).

Żółte kartki: Dzikamai Gwaze (Górnik) oraz Nikola Leković (Lechia).