El. LM: Faworyci na wysokości zadania, groźni Kazachowie, mistrz Norwegii wyeliminowany
Mistrzowie Rumunii, Szwecji i Finlandii zameldowali się w III rundzie eliminacji Champions League. Za burtą znaleźli się natomiast m.in. przedstawiciele Gruzji oraz Norwegii.
Spotkania III rundy eliminacji zaplanowano na 29 i 30 lipca oraz 5 i 6 sierpnia. Wszystkich uczestników fazy grupowej, którzy przebili się przed kwalifikacje, poznamy 27 sierpnia.
Wyniki środowych rewanżowych spotkań II rundy eliminacji Ligi Mistrzów:
FK Aktobe (Kazachstan) - Dinamo Tbilisi (Gruzja) 3:0 (0:0)
1:0 - Antonow 75'
2:0 - Zenkowicz 82'
3:0 - Aimbetow 90+5'
Pierwszy mecz: 1:0, awans: FK Aktobe
HJK Helsinki (Finlandia) - FK Rabotnicki Skopje (Macedonia) 2:1 (2:0)
1:0 - Lod 22'
2:0 - Moren 26'
2:1 - Vujcić 47'
Pierwszy mecz: 0:0, awans: HJK Helsinki
FK Ventspils (Łotwa) - Malmoe FF (Szwecja) 0:1 (0:1)
0:1 - Thelin 19'
Pierwszy mecz: 0:0, awans: Malmoe FF
Steaua Bukareszt (Rumunia) - Stroemsgodset IF (Norwegia) 2:0 (0:0)
1:0 - Rapa 72'
2:0 - Stanciu 84'
Pierwszy mecz: 1:0, awans: Steaua Bukareszt
NK Maribor (Słowenia) - Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) 2:0 (1:0)
1:0 - Vrsić 45'
2:0 - Ibraimi 57'
Pierwszy mecz: 0:0, awans: NK Maribor
Saint Patrick's Athletic FC (Irlandia) - Legia Warszawa (Polska) 0:5 (0:1)
0:1 - Radović 25'
0:2 - Żyro 69'
0:3 - Radović 82'
0:4 - Clarke (sam.) 87'
0:5 - Byrne (sam.) 90+2'
Pierwszy mecz: 1:1, awans: Legia Warszawa
Pary III rundy eliminacji Ligi Mistrzów:
Legia Warszawa (Polska) - Celtic Glasgow (Szkocja)
Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Red Bull Salzburg (Austria)
Debreczyn VSC (Węgry) - BATE Borysów (Białoruś)
Slovan Bratysława (Słowacja) - Sheriff Tyraspol (Mołdawia)
Aalborg BK (Dania) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
FK Aktobe (Kazachstan) - Steaua Bukareszt (Rumunia)
NK Maribor (Słowenia) - Maccabi Tel Awiw (Izrael)
HJK Helsinki (Finlandia) - APOEL Nikozja (Cypr)
Sparta Praga (Czechy) - Malmoe FF (Szwecja)
Ludogorec Razgrad (Bułgaria) - Partizan Belgrad (Serbia)
AEL Limassol (Cypr) - Zenit Sankt Petersburg (Rosja)
Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina) - FC Kopenhaga (Dania)
Feyenoord Rotterdam (Holandia) - Besiktas Stambuł (Turcja)
Grasshoppers Zurych (Szwajcaria) - OSC Lille (Francja)
Standard Liege (Belgia) - Panathinaikos Ateny (Grecja)