Grad bramek w Bytowie - relacja z meczu Bytovia Bytów - Wisła Płock

Bytovia Bytów po emocjonującym meczu z Wisłą Płock zdobyła trzy punkty. Beniaminek dwukrotnie musiał odrabiać straty, aż ostatecznie sam wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze kilka minut padły łupem gospodarzy, którzy jednak nie wykorzystali żadnej sytuacji. Wówczas do głosu doszła Wisła Płock. Goście skonstruowali kilka akcji, a w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Dobrze uruchomiony został Hiszpański, który świetnym podaniem obsłużył Janusa, a ten wpakował piłkę do bramki. [ad=rectangle] Kilka chwil później trudną decyzję musiał podjąć arbiter tego spotkania. W polu karnym Bytovii piłkę ręką dotknął jeden z obrońców, ale sędzia ostatecznie kazał kontynuować grę. Szybko na tę akcję odpowiedzieli gospodarze, lecz w ostatniej chwili strzał Surdykowskiego zablokował Kostrzewa.

Były zawodnik Lechii Gdańsk był bezradny w 34. minucie, kiedy na akcję indywidualną zdecydował się ponownie Janusz Surdykowski. Tym razem strzał z 14 metra zatrzepotał w bramce strzeżonej przez Kiełpina. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

W 57. minucie znów na prowadzenie wyszli gracze Wisły Płock. Tym razem Wojciech Zyska prostopadłym podaniem obsłużył Burkhardta, a ten podcinką pokonał golkipera gospodarzy. 180 sekund późnej było już jednak 2:2. Po rzucie rożnym piłka padła łupek Krzysztofa Bąka, który doprowadził do wyrównania. Bytovia Bytów trzeciego gola strzeliła po kolejnym kornerze - do piłki wówczas najwyższej wyskoczył Robert Hirsz.

Wisła Płock w końcówce meczu starała się jeszcze strzelić gola na wagę remisu, jednak gościom brakowało precyzji. Ostatecznie trzy punkty zdobyli zawodnicy Bytovii Bytów.

Bytovia Bytów - Wisła Płock 3:2 (1:1)

0:1 - Janus 12' 1:1 - Surdykowski 34' 1:2 - Burkhardt 57' 2:2 - Bąk 60' 3:2 - Hirsz 70'

Bytovia Bytów: Oszmaniec – Bąk, Jakóbowski (79' Kikut), Juraszek, Krzyszak (88' Wróbel), Mąka, Mandrysz (64' Hirsz), Pietroń, Wilczyński, Szewczyk, Surdykowski.

Wisła Płock: Kiełpin, Stefańczyk, Sielewski, Kostrzewa, Hiszpański (84' Krzywicki), Zyska (76' Jabłoński), Góralski, Janus, Burkhardt, Kaczmarek (77' Ruszkul), Iliev.

Żółte kartki: Jakóbowski (Bytovia Bytów) oraz Kostrzewa (Wisła Płock).

Sędzia: Adam Lyczmański z Bydgoszczy.