Znicz Pruszków postraszył, beniaminkowie bez zwycięstwa - wyniki sobotnich meczów 1. kolejki II ligi

Znicz został wiceliderem II ligi po zwycięstwie 3:0 z Nadwiślanem Góra. Lepszą niż górzanie inaugurację ma za sobą inny beniaminek - Kotwica, ale też musi zaczekać na zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec, które wygrało w piątek 4:1 ze Stalą Mielec, pozostało liderem II ligi po sobotnich meczach. Za plecy sosnowiczan wskoczył Znicz Pruszków, który pokonał 3:0 beniaminka - Nadwiślana Góra. Znicz stracił latem kilka pierwszoplanowych postaci zespołu z Adrianem Paluchowskim na czele, jednak inauguracja nie potwiedziła, że jest to duży problem. Drużyna z Pruszkowa prowadziła z przewagą dwóch goli po 17 minutach, w których celnie strzelili Maciej Górski oraz Maksymilian Banaszewski. Po przerwie wynik ustalił Daniel Kraska.
Lepszą inaugurację niż górzanie zaliczył inny beniaminek - Kotwica Kołobrzeg. Drużyna z Pomorza zremisowała 1:1 ze spadkowiczem - Puszczą Niepołomice, a przez większą część meczu zanosiło się nawet na jej zwycięstwo. Kotwica stwarzała sytuacje podbramkowe, a przewagę udokumentowała golem Krzysztofa Kugiela po strzale z półdystansu. Puszcza zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami w ostatnim fragmencie meczu, a punkt uratował Krzysztof Zaremba, który już w poprzednim sezonie stał się specjalistą od "goli specjalnych".

W Tarnobrzegu, gdzie miejscowa Siarka podjęła Rozwój Katowice zaczęło się od niespodzianki, a skończyło zgodnie z przewidywaniami. W 33. minucie rutyniarz -Tomasz Wróbel dał gościom prowadzenie, po czym zaczęli oni grać skrajnie defensywnie. Siarka została nagrodzona za konsekwentne ataki w ostatnim kwadransie. W 78. minucie Robert Chwastek wyrównał, a w 83. minucie Daniel Koczon ustalił wynik na 2:1.

W sobotę wygrał również MKS Kluczbork. 2:0 z Legionovią Legionowo. Prezenty od obrońców wykorzystał Piotr Burski. Piłkarz ten zwykł w poprzednim sezonie trafiać do siatki głównie w końcówkach spotkań. Prawdopodobnie zmienia przyzwyczajenia. W ostatnim sobotnim meczu padł drugi w kolejce remis 0:0. Wisła Puławy i Okocimski Brzesko muszą więc jeszcze poczekać na pierwszego gola i zarazem zwycięstwo w rozgrywkach.

W niedzielę dokończenie 1. kolejki. Limanovia Limanowa, która zastąpiła w II lidze Kolejarza Stróże, zagra ze Stalą Stalowa Wola.

Wyniki sobotnich meczów 1. kolejki II ligi:

Nadwiślan Góra - Znicz Pruszków 0:3 (0:2)
0:1 - Maciej Górski 6'
0:2 - Maksymilian Banaszewski 17'
0:3 - Daniel Kraska 58'

Mecz rozegrany w Pruszkowie.

Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice 2:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Wróbel 33'
1:1 - Robert Chwastek 78'
2:1 - Daniel Koczon 84'

MKS Kluczbork - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 - Piotr Burski 25'
2:0 - Piotr Burski 57'

Wisła Puławy - Okocimski Brzesko 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
1:0 - Krzysztof Biegański 42'
1:1 - Krzysztof Zaremba 70'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!